Новий тип вакцин, що допоможуть у боротьбі з будь-якою інфекцією, створили інженери з Массачусетського технологічного інституту.

Дослідники змогли отримати антигени до вірусу Ебола, свинячому грипу і токсоплазми, ефективність яких досягла 100%, пишуть "Українські новини".

За інформацією порталу, вакцина складається з молекулярних ниток генетичного матеріалу, відомого як матрична (інформаційна) РНК. У них може міститися інформація про будь-який вірусний, бактеріальний чи інший білок. РНК-нитки поміщають в вектор - молекулу, яка виконує функцію системи доставки в живі клітини. У них РНК проходить через процес трансляції, в результаті чого синтезуються білки, що активують імунну систему.

Читайте також: Знайшли ліки від раку підшлункової залози

Розробники кажуть, що їх підхід можна успішно застосовувати у боротьбі з інфекційними захворюваннями. Також можна використати його для створення вакцин, що допоможуть розпізнавати та знищувати злоякісні пухлини.

Популярні новини зараз
Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень Олена Зеленська здивувала українців своїми ногами, але пояснила, чому так сталося
Показати ще

РНК-вакцини сприяють появі безлічі копій чужорідних білків, які, в свою чергу, провокують потужну реакцію імунітету. Ідею використання РНК для щеплення учені озвучували ще 30 років тому. Основною перешкодою для його впровадження був пошук безпечного та ефективного способу доставки.

Саме тому в якості вектора фахівціі вирішили використовувати наночастинки з дендримерів - розгалужених молекул. Їх позитивний заряд притягує негативно заряджену РНК, після чого отримані комплекси згортаються в сферичні структури діаметром 150 нанометрів.

Вакцини можуть бути введені внутрішньом'язово, що робить їх простими у використанні. Як тільки наночастинки потрапляють в організм, вони стимулюють вироблення антитіл і Т-клітин. Препарати уже були випробувані на мишах. Після їх введення у мишей зафіксували стійкість до вірусів Ебола і свинячого грипу, а також до токсоплазми.