У питанні історичного примирення між Україною і Польщею своє слово повинні говорити історики та громадськість, а не політики.

Такої думки притримується глава Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, передає Укрінформ.

Він переконаний, що політики в минулому вже зробили тут усе можливе. Наприклад, ще в 2003 році були озвучені двосторонні заяви стосовно взаємного примирення на рівні польського та українського президентів та парламентів обох країн.

Читайте також: Історія польсько-українських відносин на руку Кремлю

Тому, вважає В'ятрович, вчергове політизувати цю тему – тільки дискредитувати взагалі саму ідею примирення.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 22 травня: правильний вибір близнюків та завдання стрільців Важливі оновлення у "Резерв+": декілька секунд на те, чого чекали тиждень Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати Мобілізація чоловіків похилого віку: чи припинять виплачувати пенсію
Показати ще

Тепер, на його думку, історики повинні розвивати дискусії, що наблизять до істини, а громадськість – працювати в контексті взаємного примирення. Тим більше, що в польсько-українському конфлікті обидві сторони були і жертвами, і злочинцями.

Волинська трагедія – обопільні етнічні чистки українського й польського населення у 1943 році на Волині. Їх здійснювали УПА та польська Армія Крайова за участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни. У Польші ж відповідальність за цю різанину перекладають виключно на українську сторону, зокрема на вояків УПА.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", на думку істориків, політики використовують тему Волинської трагедії, аби стравлювати між собою два народи.