Українці, які пізніше виходять на пенсію, отримують її в більшому розмірі, ніж ті, хто йде відразу, і, в результаті, отримують менше. Такий розрахунок пенсії є помилковим і несправедливим.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧому склалася така ситуація - пояснив заступник голови правління Пенсійного фонду України Владислав Машкін і зазначив, що чим більше років тому працівник вийшов на пенсію, тим менший у нього розмір пенсії. Справа в тому, що при виході на пенсію у її розрахунку враховують середній показник зарплати в Україні за три попередніх роки. Зараз це 2013-2015 роки.
"Кожного року середня зарплата зростає. Досить згадати, що в 1996 році, коли вводили гривню, гарною вважалася зарплата в розмірі 90-100 грн. при середній в 60-70 грн. Її не можна порівняти із 4 тис. грн у 2016 році. Тому робиться обчислення, скільки працівник отримував би зараз у кількості середніх зарплат. Для цього з 2000 року за даними персоніфікованого обліку за кожен місяць (за всі 16 років) порівнюється зарплата працівника із середньою зарплатою, яка була на той момент. У підсумку виходить, наприклад, що в січні 2001 року ви отримували 1,1 середньої зарплати, а в лютому - 0,8, у березні — 2,2 і т. д.", - повідомив Машкін в інтерв'ю виданню "ubr.ua".
Машкін пояснив, що на основі всіх даних вираховується єдиний остаточний коефіцієнт за 16 років. Наприклад, він складе 2,5. На нього і помножать нинішню середню зарплату, щоб вирахувати розмір пенсії. Але десять років тому 2,5 середніх зарплат давали значно меншу суму, ніж зараз.
"Ось і виходить, що при рівних умовах виходу на пенсію той, хто вийшов пізніше, буде отримувати більше. Тим, хто виходив на пенсію до 2007 року, множили коефіцієнт на 1197,91 грн, а тепер - на 3263,44 грн. Останній раз осучаснення пенсій пройшло в 2012 році", - резюмував Машкін.
Повідомляється, що тим, хто вийшов на пенсію до 2008 року, застосовується тільки індексація вже нарахованої пенсії відповідно із підвищенням соціальних стандартів. Між тим, у законі про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування був закладений механізм, щоб кожен рік розмір пенсії приводився у відповідність із середньою зарплатою.
Це називалося осучасненням пенсій. Але в силу різних причин, цей механізм не застосовувався. Щоб його застосувати, треба прийняти спеціальний закон.
Нагадаємо, що раніше "Знай.ua" повідомляв, що борги почнуть стягувати із зарплат і пенсій.