Більшість туристів, які приїжджають до країн третього світу, відразу купують питну воду в пляшках. Однак, подорожуючи Європою, мало хто допускає думку про те, що й тут є країни, де не варто пити воду з-під крану.

Однак, є країни, де вода з-під крану може стати причиною різних захворювань, від діареї та гепатиту А до навіть черевного тифу і холери.

Крім того, буває небезпечно не лише пити проточну воду, але навіть полоскати нею зуби чи набирати воду до рота під час душу.

Фахівці, спираючись на дані американських центрів із контролю та профілактики захворювань (CDC), склали список європейських країн, де безпечно пити водогінну воду, і де робити цього не варто.

Медики зазначають, що саме неякісна вода найчастіше стає причиною нездужання під час відпустки. І якщо вода в міських центрах може бути безпечною для пиття, її якість у сільських місцевостях часто виявляється набагато нижчою. Тому лікарі радять при виникненні найменшого сумніву щодо якості води вживати бутильовану воду.

Популярні новини зараз
Нові правила мають скоротити кількість ухилянтів: чоловіки повинні прийти до ТЦК Підхід до мобілізації змінився: як вичисляють ухилянтів Квітневий перерахунок завершений: як зміняться пенсійні виплати ТЦК знайшли новий спосіб шукати ухилянтів: перевірять всі бази
Показати ще

Де можна пити воду з-під крану.

Загалом, туристам, які збираються до Європи, можна не турбуватися про якість водопровідної води, адже в списку країн, де її можна вживати, представлені більшість регіонів Європи, а сам список включає 30 держав.

Від Ісландії до Мальти вода з-під крана придатна для вживання. З країн Центральної Європи безпечними в плані вживання водопровідної води є Австрія, Німеччина, Польща, Чехія, Словенія та Швейцарія.

Подорожуючим Західною Європою не потрібно також хвилюватися про якість проточної води в таких країнах, як Великобританія, Франція, Нідерланди, Бельгія, Люксембург, Ліхтенштейн і Ірландія.

На півдні Європи водопровідна вода має хорошу якість в Андоррі, Ватикані, Гібралтарі, Греції, Іспанії, Італії, Македонії, Мальті, Монако, Португалії та Сан-Марино.

Усі країни Північної Європи виявилися в списку сприятливих для вживання водопровідної води. Це Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Швеція і Латвія.

Де не можна пити воду з-під крану

Список країн, де проточну воду вкрай не рекомендується вживати для пиття, представлений в основному державами Східної Європи.

Небезпечно вживати водопровідну воду в Україні, Албанії, Білорусі, Боснії і Герцеговині, Болгарії, Хорватії, Кіпрі, Естонії, Угорщині, Литві, Молдові, Чорногорії, Румунії, Росії, Сербії, Словаччині, Туреччині.