Жителі багатоквартирних будинків, які до 1 липня 2016 не встигнуть створити "Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" зіткнуться з подорожчанням проживання у власному будинку.

Як повідомляє інфорагентство Dnepr.info, по "Закону про управління житловими будинками" монополія ЖЕКів на надання житлово-комунальних послуг закінчиться в липні цього року.

У разі, якщо ОСББ в такому будинку не створено, Законом передбачений варіант управління будинком "без утворення юридичної особи" - місцеві органи виконавчої влади самі призначать керуючого такого будинку на конкурсних засадах.

Що стосується безпосередньо управителя будинком, то плата за його послуги буде складатися з двох частин - витрат на безпосереднє обслуговування будинку (те, що сьогодні називають "квартплатою"), і винагороди управителя. Розмір останньої - нічим не обмежений.

Важливо розуміти, що управитель це юридична особа, яка сплачує податки за повною програмою - податок на прибуток, ПДВ, соціальні фонди на зарплати своїх співробітників.

Популярні новини зараз
По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі Не затягуйте: кому доведеться оформляти лист до Пенсійного фонду Мобілізація з 18 травня: кого чекає посилена увага Ціни на популярний продукт взлетіли до небес: чому українці вирішили його ігнорувати
Показати ще

"Оскільки компанії ці створювалися не з благодійних міркувань, то всі податки будуть автоматично перекладені на плечі мешканців, що викличе зростання "квартплатних" тарифів мінімум в 2 рази, в кращому випадку", - зазначає видання "Голос.ua".

Крім винагороди керуючому в ціну тарифів будуть закладені гроші на майбутні поточні і капітальні ремонти. Більш того, плата за комунальні послуги також зможе стягуватися авансовим порядком.

"Подібний підхід, теоретично має право на існування, але не в нашій країні. Ним гарантовано стануть зловживати керуючі компанії і монополісти, прописуючи авансовий платіж в договорах як обов'язковий", - пише видання.

Читайте також: Ремонт хрущовок перекладуть на плечі власників квартир

На користь такого розвитку ситуації свідчить розповідь заступника голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олени Бабак.

Вона отримала пачку скарг від ОСББ Київської області, де розповідається про платіжки від газопостачальної компанії, в яких зазначено, що крім оплати газу за січень, мешканці повинні авансом зробити передоплату за транспортування газу.

У разі нездійснення передоплати газопостачальна компанія (постачальник комунальної послуги) загрожує опломбувати і відключити мережі постачання, повідомила Бабак.