Вчені з Північно-західного університету, що в Сполучених Штатах розробили спеціальний пристрій, що дозволяє серед сукупності наночастинок знаходити потрібні, повідомляє "NavkoloNas".

Створений пристрій швидко аналізує мільйони і навіть мільярди наночастинок в пошуку необхідних. Наночастинки мають зовсім інши механічні, хімічні, оптичні, електричні та структурні властивості, завдяки чому відкривається велике поле для їх застосування, проте визначення необхідного складу та розміру зменшених частинок для кожного необхідного випадку був складним випробуванням дотепер.

Група науковців створила свого роду бібліотеку для наночастинок, тобто зібрання систематично змінюваних структур, що зашифровані на поверхні матеріалів.

"Скринінг мільйона потенційно корисних наночастинок міг би зайняти, наприклад, кілька життів. Після оптимізації наш інструмент дасть дослідникам змогу вибрати потрібну частку набагато швидше, ніж при традиційних методах". – повідомив керівник данного проекту та нанотехнолог Чад Міркін.

Для створення колекції вчені використали метод нанолітографії "Dip-Pen". Науковцям вдалося створити безліч унікальних структур із золота, срібла, кобальту, міді та нікелю. Врешті команда дослідників побудувала бібліотеку з 31-єї наноструктури.

Популярні новини зараз
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще