Найбільшим динозавром у нинішній Центральної Азії в крейдяному періоді був титанозавр. За своєю масою цей гігант дорівнював величезним сучасним китам.

Такі дані в журналі Cretaceous Research опублікували дослідники з Зоологічного інституту РАН і Смітсонівського інституту (США).

Перш ніж оприлюднювати інформацію, завідувач лабораторією Зоологічного інституту РАН Олександр Авер'янов та Ханс-Дітер Зюс зі Смітсонівського інституту вивчили всі відомі на сьогодні останки завропод, які жили в середині крейдяного періоду на території нинішньої Центральної Азії.

Як показав детальний аналіз їхніх кісток і зубів, всі вони відносяться до титанозавра. Саме в середині крейдяного періоду титанозаври з більш примітивною будовою зубів (без так званих зубних батарей) змінюються іншими видами тих же титанозаврів, але вже мають такі батареї, хоча і досить прості.

Читайте також: Динозаврів на Землі знищив "подвійний удар"

Популярні новини зараз
Боржникам за комуналку приготували болісне випробування: юрист розповів, до чого готуватися Українці отримають кошти на оздоровлення: названо необхідну умову Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру
Показати ще

Це фактично перший системний аналіз останків великих динозаврів. Він показав, що в крейдяний період в Азії жила особлива група цих титанозаврів, куди входило ще два близьких роди з Китаю.

Відмічається, що сімейство титанозаврів відносилося до травоїдних завропод. Судячи з решток, їх довжина сягала до 40 метрів, а вага – до 90 тонн, що вдесятеро перевищує розміри тих же слонів.

Вони успішно дожили до кінця крейдяного періоду і загинули лише після катастрофи 66 мільйонів років тому.

Як писав "Знай.ua", палеонтологи виявили незрозумілий факт. Виявляється, динозаври продовжували мігрувати по всьому світу 125 млн років тому, невідомим шляхом долаючи океани