Бразильські і канадські вчені прийшли до висновків, що більш ніж чверть підлітків страждають від порушення слуху. Така проблема виникає через регулярного прослуховування гучної музики.

Портал "n+1" повідомив, що фахівці обстежили близько 170 школярів у віці 11-17 років. В результаті обстеження з'ясувалося, що 90% підлітків мають ризиковані слухові звички. Вони постійно прослуховують досить голосно музику в навушниках, також відвідують дискотеки і концерти.

Випробовувані розповіли, що протягом останнього року у них періодично з'являвся тиннитус - дзвін у вухах. У 28,8% він з'являвся при обстеженні в звуковий камері. Це свідчить про його хронічний перебіг і стійке порушення слуху.

У підлітків з хронічним тиннитусом рівень дискомфорту гучності в середньому нижче на 11,3%, ніж у інших. Це служить показником прихованого ушкодження волокон слухових нервів. При цьому нейрони підвищують свою чутливість до решти сигналів, тому звуки здаються голоснішими.

Читайте також: Брак "лайків" у соцмережах викликає післяпологову депресію

Популярні новини зараз
Гребуть усіх, навіть з проблемами зі здоров'ям: ТЦК можуть мобілізувати "тимчасово непридатних" українців В Україні змінять формат індексації пенсії: до чого готуватись Пенсійний фонд припиняє виплату пільг: хто залишиться без підтримки Ці 7 порушень стають підставою для розшуку ТЦК: перевірте чи є ви у списку
Показати ще

Таке ушкодження підвищує ризик зниження слуху. Єдиним способом боротьби з ним є захист слухового апарату від гучних звуків.