Дослідники виявили нову форму вуглецю і дали їй назву Q-вуглець. Новий матеріал може проводитися штучним шляхом. Його можна виготовляти при кімнатній температурі і тиску. Але при цьому вуглець буде мати міцність вище, ніж у алмазу.

Про це повідомляє журнал Journal of Applied Physics.

Група матеріалознавців з Університету штату Північна Кароліна розробили нову тверду форму вуглецю. Вона кардинально відрізняється від відомих структур графіту і алмазу. Дослідники вважають, що ця форма вуглецю навряд чи може утворюватися в природних умовах. Але, за їхніми словами, він може утворитися в ядрах деяких планет.

Свій же зразок вчені створили в лабораторних умовах. За основу вони взяли матеріал, що нагадує скло. Потім його покрили його так званим аморфним вуглецем. У цьому елементі атоми вуглецю знаходяться один до одного не настільки щільно, щоб утворювати кристалічні структури, як наприклад у алмазу.

Після цих маніпуляцій дослідники опромінили вуглець короткочасними 200-наносекундних імпульсами потужного лазера. Матеріал швидко нагріли до температури +3727 градусів Цельсія, а після цього дуже швидко остудили.

Популярні новини зараз
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Показати ще

Читайте також: Основою дисплеїв майбутнього стануть прозорі солі

В результаті експерименту й утворився Q-вуглецю. Вчені пояснили, що новий матеріал міцніше алмазу і може світитися при подачі йому електрики. Також він, при певній температурі, може намагнічуватися.

Дослідники відзначають, що є причини, за якими Q-вуглецеві матеріали не стануть в найближчому часі предметом розкоші на ювелірних виробах. Справа в тому, що вчені змогли зробити матеріал лише у вигляді крихітної плівки розміром 500 нанометрів і товщиною 20 нанометрів. А це приблизно в 100 разів менше діаметра звичайного людської волосини.