Бійці, з зони АТО, після повернення до мирного життя стикаються з жахливою соціальною несправедливістю. Роботодавці просто не хочуть брати їх на роботу.

Деякі бійці готові братись за будь-яку працю, лише одиниці роботодавців беруть бійців на роботу, констатують волонтери. Руслан Швагуляк з волонтерського центру допомоги бійцям АТО "Патріот" розповідає, за рік вдалось влаштувати на роботу лише невелику кількість бійців.

"Вся річ у тому, що ніхто не хоче брати на роботу людину після контузії чи інваліда. Також роботодавці побоюються, що АТОшників в будь-яку хвилину можуть знову забрати на передову", -зазначив він.

Державна служба з питань праці за минулий рік отримала більше 400 звернень від колишніх бійців АТО щодо відмов у працевлаштуванні.

Демобілізовані бійці повертаються на свої підприємства, проте виявляють, що їхні посади або ліквідовані, або ж на них працюють інші особи, уточнює голова цієї держслужби Роман Чернега.

Популярні новини зараз
Автоматичне бронювання за три доби: кому доступна відстрочка без зайвих заяв і черг Відстрочка не допоможе: ТЦК можуть відправити на ВЛК навіть з "бронею" - кого це торкнеться У "Резерв+" з'явилась "мітка ухилянта": як виправити свої взаємовідносини з ТЦК "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

Читайте також: Жителі окупованих територій залишаться без пенсій

За словами чиновника, більшість таких питань вирішується у добровільному порядку, але "на жаль, ми маємо і випадки, коли доводиться застосовувати і адміністративні санкції, штрафні санкції, притягувати керівників до відповідальності за порушення відповідних вимог трудового законодавства".