Конституційний суд визнав неконституційними положення закону "Про психіатричну допомогу", які передбачають госпіталізацію недієздатної людини за згодою опікуна і рішення лікаря-психіатра, без судового контролю.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Конституційний суд вважає, що така госпіталізація за своєю природою і наслідками є обмеженням конституційного права недієздатної людини на свободу та особисту недоторканність", – зазначено в рішенні суду, передає "Інтерфакс Україна".
Свою позицію автор подання обґрунтовувала тим, що поміщення в психіатричний заклад, з якого людина не може вийти в будь-який момент за власним бажанням, прирівнюється до позбавлення волі, а таке можливо тільки при наявності вмотивованого рішення суду.
Рішення КС є обов'язковим до виконання, остаточним і оскарженню не підлягає.
Читайте також: Трагічне Грибовицьке сміттєзвалище закрите назавжди
За статистикою в Україні налічується близько 1 млн 700 осіб, які потребують психіатричної допомоги, близько 10% від цього числі становлять недієздатні люди.
"Це наше рішення узгоджується з європейськими стандартами, стандартами Європейського суду з прав людини", – підсумував суддя-доповідач у справі Станіслав Шевчук .