За два роки від моменту військового вторгнення Росії на територію України влада так і не створила спеціального органу, який би ціленаправлено займався збором доказів військової агресії РФ. Крім того, українські чиновники постійно ігнорують Закон "Про оборону", за яким слід чітко назвати військове вторгнення своїм іменем - війною, а не антитерористичною операцією.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа думку адвоката Станіслава Батрина, українська влада робить такі кроки свідомо, оскільки інформацію про військову агресію дроблять та подають частинами, що засвідчує лише про класичну схему інформаційної маніпуляції суспільством, повідомляє проект "Відкритий суд"
"Ми не знаємо жодного органу в Україні, який би збирав консолідовано всі докази збройної агресії РФ проти нашої держави та який би системно займався захистом державних інтересів. Ми щось чуємо від МВС, щось від СБУ, щось від прикордонної служби, щось від політиків. Але це не є діями держави на відсіч збройної агресії.", - зазначив Батрин.
Читати також: Якщо завтра війна: експерт змоделював, куди Росія завдасть наступний удар (інфографіка)
Адвокат переконаний, що українцям свідомо нав'язують відсутність в Україні війни, називаючи події на сході АТО, що суперечить стратегії захисту держави та Закону України "Про оборону". І такі аргументи влади нічим перекрити.
"Сьогодні люди, масово не отримуючи підтвердження того, що їхні родичі загинули саме на війні, а не в АТО, мусять звертатися в українські суди, щоб суд встановлював факт, що конкретна людина загинула у війні та що вона є Героєм. Це неприпустиме ставлення не лише до своїх громадян, а й узагалі до стратегії захисту державних інтересів на міжнародному рівні. ", - пояснює Батрин і додає, що внаслідок розмитої позиції української влади, РФ не буде визнана агресором. Тобто не буде визнано те, що РФ присутня на території України військовою технікою та своїми військами.
Нагадаємо, раніше Станіслав Батрин повідомив, що Україні варто було б діяти щодо захисту своїх інтересів лише в рамках Будапештського договору, а зараз ми потрапили в пастку Мінських домовленностей.