Свіжий науковий огляд показав, що якщо почати займатися фізичною активністю вже в зрілому віці, можна скоротити ризик передчасної смерті приблизно на 20%. Про це пише British Journal of Sports Medicine.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
За даними науковців, фізично активні люди значно рідше помирають від поширених захворювань, включаючи серцево-судинні хвороби, інсульти та рак. Аналіз виявив кілька важливих закономірностей:
- люди, які зберігали фізичну активність протягом усього життя, мали ризик смерті від будь-яких причин нижчий на 30-40 %;
- ті, хто змінив малорухливий спосіб життя на більш активний, знизили ймовірність передчасної смерті на 22 % порівняно з тими, хто залишався неактивним.
Цікаво, що навіть ті, хто вже був фізично активним, але згодом підвищив рівень своїх навантажень (з помірного до більш високого), знижували ризик смерті протягом періоду спостереження на 20-25 %.
Дослідники з Університету Квінсленда (Австралія) дійшли висновку, що почати займатися фізичною активністю в будь-якому віці може принести значну користь для виживання. На їхню думку, такий ефект пов’язаний з покращенням роботи організму та протизапальними процесами.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) радить дорослим приділяти фізичним навантаженням від 150 до 300 хвилин на тиждень при помірній інтенсивності або від 75 до 150 хвилин на тиждень при високій інтенсивності, або ж поєднувати обидва варіанти.
Приклади помірної активності: дуже швидка ходьба (від 6,5 км/год і вище), активне прибирання вдома (наприклад, миття вікон чи підлог), велопрогулянки зі швидкістю 16-19 км/год, бадмінтон.
Приклади інтенсивної активності: пішохідні походи (хайкінг), біг підтюпцем зі швидкістю від 9,5 км/год і вище, робота лопатою, швидка їзда на велосипеді, футбол, баскетбол або теніс.
Науковці запевнили: чи то енергійна прогулянка, поїздка на велосипеді з друзями чи навіть прибирання вдома - усе це є способами залишатися активними та дбати про своє здоров’я.
Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.
- Раніше ми повідомляли, що фізична активність допоможе за безсоння: які вправи спрацюють краще.
- Ромашка, лаванда та шафран: види чаю, які допоможуть швидше заснути – докладніше на Знай.ua.
- Нагадаємо, дієта, спорт та медитації: як висипатися у різні вікові категорії.