Коли тривалих поїздок уникнути неможливо, проблема закачування для багатьох постає особливо гостро.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗакачування виникає тому, що в мозок надходить двоїста інформація: очі фіксують рух, а вестибулярний апарат повідомляє, що ми стоїмо на місці. В організмі, а точніше, в мозку починається розлад.
Симптоми закачування, як правило, розвиваються поступово. Спочатку може початися позіхання, підвищене слиновиділення, блідість, рясний холодний піт, сонливість, а також запаморочення, головний біль, загальне нездужання і втома. Потім з'являється і наростає нудота, порушується координація рухів. Мандрівник відчуває сильну слабкість, не може зосередитися.
При закачуванні може допомогти імбир. Він сприяє зменшенню нападів нудоти.
Щоб уникнути захитування, прийміть 1 грам порошку з висушеного імбирного кореня за 1 годину до поїздки.
Якщо під час їзди ви відчуєте нудоту, з'їжте імбирного печива або імбирних карамельок. Можете взяти з собою в термосі імбирний чай. Імбир сприяє розрідженню крові, тому, якщо ви приймаєте ліки від підвищеного тиску, проконсультуйтеся з лікарем.
Хорошою альтернативою буде м'ятний чай. Свіжа м'ята може також вилікувати або полегшити нудоту. Спробуйте спочатку з'їсти 2 листки і, якщо буде потрібно, з'їжте більше. Весь час тримайте в роті м'ятну цукерку - цей метод дуже добре працює навіть після появи відчуття нудоти.
Як повідомляв "Знай.ua", дієтологи розповіли, коли незамінна м'ята.