Щороку з початком "купального сезону" В Україні, за даними офіційної статистики, гине майже 400 людей з них половина - це діти. Основними причинами загибелі людей на воді є порушення елементарних правил поведінки, купання у стані алкогольного сп'яніння, купання у не відведених для цього місцях, заплив на великі відстані та переохолодження. Але навіть якщо на пляжах розставити рятувальників через кожні 10 метрів, люди все одно будуть гинути, бо в нашій країні поки мало на кого діють таблички з написом "Купатися заборонено!".

Життя і здоров'я дітей стоять на першому місці серед всіх батьківських турбот. Щоб максимально вберегти дитину від неприємностей на воді, потрібно навчити її правильно поводитися при купанні в річці, в ставку або в морі.

Адже іноді вистачає усього кількох секунд, аби втратити дитину з поля зору, що може привести до неминучої трагедії.

Нещасні випадки з дітьми відбуваються навіть в неглибокому басейні, повному людей, тому діти завжди повинні купатися під пильним контролем з боку батьків. Не можна покладати відповідальність за життя і здоров'я молодших членів сім'ї на старших дітей, хоча б тільки тому, що старші - теж ще діти. Тільки своєчасне навчання дітей правилам поведінки на воді і невсипуща батьківська увага забезпечать безпеку при купанні у водоймах.

Саме тому інтернет-портал "Знай" зробив для вас корисну добірку порад задля безпеки вашої дитини.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

1.Діти мають купатися тільки в місцях, які спеціально призначених для купання, з чистим від сміття пляжем;

2. Дно річки чи водойми повинно бути біля берега досить мілким, без різких перепадів глибини;

3.Дітей краще водити купатися вранці або ввечері, коли сонце не так сильно припікає і температура води не нижче 20 ° С;

4.Час перебування дитини у воді потрібно збільшувати поступово, починаючи з 5 - 7 хвилин, щоб не настало різке переохолодження організму;

5.Дитина не повинна надто довго сидіти в воді, щоб її не схопила судорога.

Читайте також: Як правильно робити писанки (фото)

Перед походом до води з дитиною слід провести бесіду, та донести просту істину: баловство на воді погано закінчується, а наслідки його непоправні. Дитина повинна чітко знати, що:

а) категорично заборонено купатися у водоймах, не обладнаних рятувальними постами;

б) не можна стрибати або пірнати в незнайомому місці, тому що на дні можуть бути небезпечні для життя предмети;

в) не можна на матраці запливати на середину річки, де течія може бути досить сильною. Крім того, матрац може легко накрити хвилею або він може порватися при контакті з гострим предметом, наприклад, каменем, гострим прутом або осколком скла.