Трійця — одне з найголовніших православних свят. Трійцю відзначають на 50-й день після Великодня, за що її прозвали П'ятидесятницею.

У день П'ятидесятниці дівчата збиралися в лісі і плели вінки з польових квітів, березових гілок і зелені. До слова варто сказати, що саме березові гілки стали символом Трійці. Наші предки вірили, що вони допомагали в пошуку судженого і дарували зцілення хворим. Тому березою прикрашали будинок, двір, а також церкви. Дівчата вплітали березові гілки у вінки, вірячи в те, що зелень допоможе міцно "прив'язати" до них коханих.

Сплівши вінки, дівчата йшли з ними до річки і пускали їх на воду. Однак і тут не все так просто - знімати з себе вінок руками не можна було, потрібно нахилитися так, щоб вінок сам з голови впав на воду. За вінком дівчата визначали своє майбутнє:

Пливе рівно - життя буде спокійною і доброю.

Пливе під водою - до хвороби.

Популярні новини зараз
Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Ухилянтам готують суворі обмеження: зроблять все, щоб йшли до ТЦК Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Тоне - до біди.

Гойдається на хвилі - до бурхливого життя.

Розпався - до розлуки з милим.

Швидко пішов - заміжжя далеко від дому.

Затримався біля берега - до наступної Трійці змін не чекай.

Читайте також: У червні буде 11 вихідних днів

Ворожили не лише на вінках. До наших днів дійшло цікаве ворожіння на перстенях. Для цього потрібно 4 перстені. Покладіть їх в миску з пшеницею так, щоб їх не було видно. На кожен перстень загадайте бажання і тягніть перше, яку попадеться під руку. Таким чином ви дізнаєтесь, яке бажання здійсниться..

Ще одним цікавим ворожінням є ворожіння на ланцюжку. Перед цим дійством необхідно обов'язково піти до церкви, одягнувши на себе ланцюжок, поставити свічку за здоров'я всіх недоброзичливців і принести пожертву. Після цього, прийшовши додому, потрібно 3 рази порахувати кількість ланок ланцюжка. Якщо випала парна кількість - бажання здійсниться, непарна – забудьте про нього. Після такого ворожіння ланцюжок не можна носити протягом 3 днів.

Прикмети на Трійцю

На цей день намагалися не призначати весілля - вважалося, що нічого хорошого таку сім'ю не чекає. А ось сватання і знайомство в цей день вважалось гарним знаком.

На Трійцю не можна шити, білити, пекти пироги і працювати в городі.

А ще не можна купатися у водоймах - вважалося, що в цей день русалки можуть заманити до себе на дно.

За погодою на Трійцю визначали урожай. Якщо в цей день поллє дощ, то в лісі буде багато грибів, в полі - хороший урожай і весь рік чудова погода.

День перед Трійцею називають батьківської суботою - прийнято ходити на цвинтар, щоб пом'янути померлих родичів.

Наступний день після Трійці називають Духів день. У цей день працювати на землі було не можна, але зате можна було шукати в ній скарби. Вважалося, що земля-іменинниця обов'язково в цей день подарує щось цінне хорошій людині.