За цей рік українці заборгували за комунальні послуги майже 13 млрд гривень, при цьому опалювальний сезон ще не розпочався. Експерти прогнозують катастрофу на осінь та дали громадянам поради, як не втратити житло через борги.

Перш за все, виконавчі служби можуть зазіхати на нерухоме майно лише в тому випадку, якщо заборгованість перевищує 14,5 тисяч гривень. Якщо у боржника не надто велика сума боргу, він має право наполягати на конфіскації рухомого майна, а не на арешті квартири, пише businessua.com.

Боржник, у разі визнання себе неплатоспроможним, може попросити реструктуризацію боргу і розбити його на щомісячну сплату. Постачальники послуг зазвичай зацікавлені у такому вирішенні проблеми, тому охоче йдуть на зустріч.

Варто пам'ятати, що рішення суду про конфіскацію майна ще не означає, що воно перейшло в іншу власність. Боржник може оскаржити це рішення та наполягати на тому, що сума боргу є значно меншою вартості квартири.

Якщо постачальник послуг просить стягнути з людини заборгованість за п'ять років, така вимога є безпідставною. За нарахований борг більше, ніж за 3 роки, або пеню більша, ніж за 1 рік, боржник може спокійно вимагати скасування такого наказу.

Популярні новини зараз
Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Виняток із правил: хто з українців може законно не платити за доставку газу "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі
Показати ще

Читайте також: Субсидії стали інструментом збагачення олігархів

Нагадаємо, що у новому сезоні вартість опалення зросте вдвічі. Вже зараз у деяких регіонах мешканці здатні платити не більше половини нарахованих сум.