За свою історію людство створило чимало коштовних та унікальних речей, володіти якими бажали всі. Їх викрадали, перепродували, дарували, і багато з них збереглися і донині. Проте є скарби, що раптово зникли й так і не були знайдені.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСайт Novate зібрав найвідоміші з них.
1. Загублений рудник Джейкоба Вальса "Голандець"
Багато хто намагався знайти цей рудник, але їм не пощастило. Дехто навіть втратив життя під час небезпечних експедицій.
Згідно легенди, він був знайдений у 1840-их роках у горах Забобони у центральній Арізоні. Родина, яка виявила рудник, розробляла його і вивозила золото в Мексику, поки група апачів вбила їх. При цьому один або двоє людей вижило і втекли у Мексику, згодом розповівши про цю шахту іншим.
Цей міф почав поширюватися, багато людей стверджували, що або у них є карта, на якій відзначено рудник, або вони знають, де він знаходиться. Проте ніхто з них так нічого і не знайшов, а їх життя закінчувалися трагічно.
У 1870-х роках німецький іммігрант, відомий як Джейкоб "Голландець" Вальс, заявив, що він заново відкрив рудник за допомогою нащадка родини. Незабаром після цього його партнер був убитий або самим Вальсом, або апачами. Коли Голандець захворів, він нібито розповів про місцезнаходження рудника Джулії Томас, яка доглядала за ним. Але вона так і не змогла його знайти.
2. Патент братів Райт
Злодії викрали патентний документ 1900-их років, який детально описував концепцію літального апарату братів Орвілла і Уїлбура Райт з Національного архіву США, де зберігаються багато найбільш рідкісні і цінні історичні документи. Його зникнення помітили тільки в 2003 році.
Коли крадіжки в архіві суттєво почастішали, була створена спеціальна група з пошуку вкраденого. Сьогодні вдалося повернути фотографію, зроблену астронавтами під час висадки на Місяць, а також звукові записи аварії Гінденбурга.
3. Намисто Патіала
Ця коштовність вражала своєю красою. Її створив будинок Cartier в 1928 році. Вони призначалося в дар магараджі Бхупіндеру Сінгху і складалося з п'яти рядів платинових ланцюжків, прикрашених 2930 діамантами. У ньому також були бірманські рубіни, а в центрі знаходився сьомий за величиною алмаз в світі - знаменитий 234,6-каратний жовтий ДеБірс розміром приблизно з м'яч для гольфу.
Дорогоцінне намисто зникло в 1948 році. Останньою людиною, яка бачила його, став син махараджі, Йадавіндра Сінгх.
На цьому історія не закінчилася. Через півстоліття намисто було знайдено представником Cartier в Лондоні. Проте найдорогоцінніші камені пропали без вісті. Серед них були алмаз ДеБірс і бірманські рубіни. Cartier відремонтувало намисто в міру можливості, використовуючи кубічний цирконій та інші дорогоцінні камені. Багато хто схиляється до думки, що намисто вартістю 20-30 млн доларів було розібрано і продано вроздріб сім'єю махараджи.
Читайте також: На Львівщині знайдено залишки стародавньої культури
4. Ящик Голландця Шульца
Ганстер з Нью-Йорка Артур Флегенхаймер, який створив злочинну імперію з доходом 20 мільйонів доларів на рік, ухиляючись від сплати податків, упакував усі свої гроші в металічну коробку і заховав її в горах Катскілл, в північній частині штату Нью-Йорк.
Чоловік планував дістати свій скарб, коли все владнається, оскільки прекрасно знав, що багато хто з бандитів під час перебування за гратами часто втрачали свої імперії.
Хоча згодом суд і зняв з Артура звинувачення, скарб він так ніколи і не відкопав, оскільки його незабаром застрелили під час зустрічі в місцевій забігайлівці. Коробку з грошима не знайшли й до цього часу.
5. Танто Куніміцу
Серед артефактів, які зникли чи були викрадені у Японії, пропали 10 картин, 17 скульптур і 52 меча. У цей перелік потрапив і меч танто 13-го століття, який має власне ім'я "Куніміцу". Після смерті його власника подальше місце знаходження зброї невідоме.
6. Парламентська булава Вікторії
Парламентська булава була символом конституційного права народу Великобританії і символом спікера Парламенту в вікторіанську епоху. Однак 9 жовтня 1891 вона раптово зникла. У другій половині того дня працівника Парламенту Томаса Джеффрі помітили, коли він вибігав з будинку. У нього в руках був пакет, за розміром ідентичний зниклому артефакту.
Під час обшуку помешкання Джеффрі поліція знайшла інструменти, якими можна було зламати вітрину, де зберігалася булава. Проте через відсутність прямих доказів Томаса відпустили.
Хоча булава представляє досить невелику цінність, нагорода за її повернення становить 50 тис доларів.