Біографія

Михайло Олегович Ананченко народився 17 листопада 1994 року в місті Суми

Знак Зодіаку: Скорпіон

Народився в рік Дерев'яною Собаки

Розмовляє російською, українською, англійською

Віросповідання: православний

Яким чином 24-річний юнак став народним депутатом? Що про нього думають у рідних Сумах? З ким пов'язують молодого політика? - Відповіді на ці та багато інших питань в цьому матеріалі.

Сім'я

Згідно з офіційними даними, Ананченко має батька Олега і мати Маргариту. Біографія Михайла могла б скластися по-іншому, якби не його успішна родина. Його батько п'ять разів намагався стати народним депутатом, проте завжди програвав вибори більш серйозним суперникам. Крім того, батько нинішнього слуги народу в 2006 році намагався стати мером рідних Сум, однак провалився на виборах.

Відзначимо, що син сумського політика зумів стати успішнішим за батька, який підготував для неї відмінний старт для кар'єри.

Про особисте життя Михайла Олеговича мало, що відомо. Молодий депутат не розголошує інформацію про амурні пригоди. Однак, згідно з даними джерел, він зустрічається з дівчатами, але приділяє основну час кар'єрі.

Освіта

Img desc = ""] 602705 [/ img]

Досьє Ананченко, розміщене його ж піарниками в Мережі, не забуває згадати, що він закінчив звичайну сумську школу №27, але з ранніх років почав займатися волонтерською діяльністю в дитячих будинках. Крім того, майбутній депутат нібито отримав досвід у місцевих центрах реалібілітаціі.

У 2012 році майбутній політик вступив до Державного педагогічного університету імені А.С. Макаренко в рідних Сумах.

Отримавши перший диплом про вищу освіту, Михайло Олегович відразу ж вступив на спеціальність адміністративний менеджер. На даний момент, не відомо, чи продовжить навчання молодий депутат, що вступить у повноваження.

Кар'єра і бізнес

Суми стали чудовим майданчиком для реалізації одного з наймолодших депутатів провладної партії Слуга народу. Михайло Ананченко з першого курсу став заступником голови профспілкової організації студентів рідного ВНЗ.

З юних років Михайло почав пробувати сили в журналістиці. Стає автором десятків матеріалів для сумки видань та інтернет-порталів. Уже в 2013 році юнак стає членом Національної спілки журналістів України.

У 2014 році Ананченко стає одним з провідників молодіжного руху в рідних Сумах. Син успішного батька отримує місце арт-директора в одному з кращих нічних клубів Сум. Уже в 2015 році майбутній депутат стає піар-менеджером закладу, яке офіційні джерела називають найкращим в цьому провінційному місті.

Крім того, депутат, компромат на якого шука багато хто, активно співпрацював з місцевою міською владою. Керуючи нічним клубом, Михайло Ананченко організував безліч нічних, розважальних заходів для молоді. Вечірки для студентів він організовував за допомогою Сумської міської ради та місцевої же Обласної адміністрації.

У 2015 році Ананченко виграє вибори глави профкому студентського колективу Сумського державного педагогічного університету імені Макаренка. На посаді він займався організацією різний молодіжних, юнацьких і дитячих заходів.

У портфоліо майбутнього ЗеДепутата значиться створення спільних всеукраїнських і міжнародних івентів, подорожей з метою обміну досвідом між студентами.

Дивно, але навчання і роботу Ананченко нібито встигав поєднувати з бізнесом. Паралельно він працював заступником директора компанії Віза-тур.

Уже в 2016 році Ананченко виграє вибори студентського мера рідних Сум. У наступні два роки він виконував обов'язки студентського мера України і займав пост голови комітету фандрайзингу Української асоціації студентів.

Політикою Михайло Ананченко, скандал навколо якого пов'язаний з його стрімким і раннім підйомом, зайнявся лише в 2018 року. До цього він обіймав посаду помічника-консультанта Ігоря Ганненко - депутата Сумської обласної ради сьомого скликання.

Крім того, Михайло є засновником і керівником громадських організацій Українська молодіжна рада та Всеукраїнське об'єднання Суми Псел.

За рік до потрапляння до складу українського парламенту дев'ятого скликання Ананченко став членом виконавчого комітету Сумської міської ради та допомагав виконувати обов'язки тодішньому меру міста.

Весною 2019 року Михайла Олегович приєднався до передвиборної компанії тодішнього кандидата в президенти Володимира Зеленського. Обіймав посаду представника майбутнього глави держави.

Влітку 2019 року молодий політик бере участь у позачергових парламентських виборах. Представляє партію Слуга народу. Виграє вибори і стає народним депутатом Верховної Ради дев'ятого скликання.

Згідно з даними податкової декларації за 2017 рік, Ананченко має квартиру і земельну ділянку в рідних Сумах. Також нинішній депутат декларував доходи, що не перевищують 200 тисяч гривень на рік.

Компромат і чутки

Михайло Ананченко має змішану репутацію в рідних Сумах. У місті його називають мажором, який домігся настільки багато чого в юному віці виключно завдяки впливовому батькові і іншим покровителям.

Сумчани відверто ставили під сумнів той факт, що юнак поєднував три-чотири роботи і був професіоналом у всіх сферах. Багато хто не вірить, що нинішній політик займався бізнесом, журналісткою діяльністю, політикою, менежментом і громадською діяльністю, називаючи його брехуном.

На сторінці Ананченко в соціальній мережі Фейсбук можна зустріти коментарі від хейтерів, які моментально видаляються самим депутатом або найнятим їм персоналом.

Звинувачується в несамостійності, фейковості, брехні і забезпеченні інтересів більш дорослих і досвідчених покровителів.

Після опублікування інформації про те, що Ананченко став головним представником кандидата в Президенти Зеленського, в Сумах піднялася війна обурення. Місцеві активісти не зрозуміли дивного вибору Володимира Олександровича і заявляли, що в місті є більш гідні і досвідчені кандидати.

У той же період серед шанувальників ЗеКоманди ходила інформація, що Ананченко призначили з Києва, як вірну особу, а також скаржилися, що з Михайлом не можна вирішити не одне організаційне питання.

Навесні-влітку 2019 року, коли Україна переживала передвиборні компанії, Ананченко звинувачували в переманюванні видних членів партії Батьківщина до Слугу народу Володимира Зеленського. Ходили чутки, що саме молодий політик був причетний до зміни політичних еліт в рідних Сумах, проте ця інформація не була ніяким чином підтверджена.

Головним покровителем одного з наймолодших депутатів дев'ятого скликання українського парламенту називають народного депутата України від Батьківщини Владислава Бухарева, призначеного президентом Зеленським на пост голови Служби розвідки України.

Політик має великий вплив у владних колах, а також є одним із соратників нового глави держави. З чуток, саме Бухарев і забезпечив молодій людині прохідне місце в передвиборчому списку партії Слуга народу.

Передбачуваний покровитель Ананченко служив в СБУ з 1992 року і є одним з найвпливовіших людей Сумської області. Діяльність головного розвідника давно була помічена в Росії, уряд якої навіть внесло його ім'я до списку санкцій, як особливо небезпечну особу.

Про тісні зв'язки між Бухарєвим і Ананченко знають багато уродженців Сум. Крім того, самі політики не приховують відносин і навіть публікують спільні фото.

Джерела стверджують, що саме Бухарев, Ананченко і мер Лисенко забезпечили становлення і тріумф Зеленського і Слуги народу на минулих виборах. Однак, місцеві активісти впевнені, що Михайло Олегович виконував функцію ширму в той час, як його більш дорослі і досвідчені покровителі робили за нього всю брудну роботу.

Заступництво Бухарева щодо Ананченко пояснюють їх можливою спорідненістю. Однак, досвідчений розвідник зробив все, щоб їх ступінь рідства, так і не була ніким доведена.

Фотографії

Михаил Ананченко
Михаил Ананченко

Михаил Ананченко
Михаил Ананченко

Михаил Ананченко
Михаил Ананченко

Відео

Посилання

Фейсбук