Біографія

Андрій Довбенко: джерело YouTube
Андрій Довбенко: джерело YouTube

Андрій Миколайович Довбенко народився 6 грудня 1986 року в місті Калуш, що знаходиться в Івано-Франківській області.

Знак Зодіаку: Стрілець

Народився в рік Вогненного Тигра

Розмовляє російською, українською, англійською

Національність: українець

Віросповідання: православний

Хобі: Спорт, музика, література.

Чому Андрія Довбенко називають головним рішалою в Міністерстві юстиції? Скільки мільйонів він імовірно заробив на незаконній діяльності і на які саме екстравагантні розваги він їх витрачає? - Відповіді в цьому матеріалі.

Сім'я

Андрій Довбенко: джерело YouTube
Андрій Довбенко: джерело YouTube

Андрій Миколайович не поширюється про своє особисте життя. Згідно з офіційними даними, він перебуває у шлюбі. Дружина - Ганна Огренчук. Має доньку.

Освіта

Андрій Довбенко: джерело Facebook
Андрій Довбенко: джерело Facebook

Довбенко є випускником Києво-Могилянської академії. У 2007 році закінчив юридичний факультет і отримав диплом за спеціальністю Правознавство.

Кар'єра і бізнес

Андрій Довбенко: джерело Facebook
Андрій Довбенко: джерело Facebook

Андрій Довбенко розпочав трудовий шлях ще будучи студентом - в 2000-і роки. Перше місце роботи - асистент в адвокатському бюро Геннадія Копійки.

У 2006 році отримує посаду юриста в фірмі PwC (Прайсуотерхаус Куперс Україна). Згідно з власними запевненнями, Довбенко без будь-якої допомоги і підтримки долає три раунди співбесід і отримує роботу в престижній юридичній фірмі.

Цілком ймовірно, Андрій Миколайович показував високі результати в роботі, оскільки вже через три місяці після старту кар'єри стає в фірмі старшим консультантом.

Офіційна біографія юриста має дані, що в 2000-ті він активно консультує клієнтів з питань, пов'язаних з оподаткуванням, супроводом їх діяльності в Україні і в світі. Андрій Довбенко в якості юриста нібито надавав консультації по податковій, корпоративної та фінансової діяльності юридичних осіб. Сам адвокат заявляв, що забезпечував підтримку проектів сільського господарства, агро-промислового комплексу та житлової сфери, банківської та фінансової сфери, машинобудування і важкої промисловості, енергетики.

У 2007 році Довбенко по незазначеної причини переходить на роботу в іншу престижну іноземну юридичну компанію - Ernst & Young. Займає позицію старшого юриста і управляє проектами в сфері комплексного економічного консалтингу.

У 2011 році Андрій Миколайович приймає рішення піти з під крила серйозних юридичний фірм і почати свою справу. Стає фрілансером і надає послуги юридичній фірмі Андреас Неоклеус і Ко. Офіційна біографія знову говорить, що йому вдалося в найкоротші терміни досягти неймовірних успіхів і зібрати команду ефективних професіоналів, що забезпечило йому місце партнера в фірмі Андреас Неоклеус і Ко. Україна вже через 4 роки, після старту роботи в компанії.

У 2017 році компанія змінює бренд-нейм на N & D. В кінці того ж року Довбенко знову знезазначеної причини змінює місце робіт і стає - керуючим партнером юридичної фірми Evris.

У 2018 році в біографії Андрія Миколайовича з'являється згадка про партнерство в клубі приватних інвесторів iClub, створення якого приписують інвестиційному фонду TA Ventures. У той же період Довбенко регулярно згадується в складі спонсорів Міжнародного Одеського кінофестивалю.

В кінці 2018 року Довбенко знову змінює спеціалізацію, виходить зі складу компанії Evris і створює власний венчурний фонд, який згідно офіційною заявою займеться інвестуванням в блокчейн-стартапи.

Крім кар'єри на юридичному поприщі, Андрій Миколайович активно будував образ громадського діяча. Протягом останніх десяти років виступав експертом в в питаннях інвестицій і економіки, оподаткування, юридичної та правової підтримки великих гравців бізнесу.

Згідно з власної заяви, просуває ідеї вдосконалення інтелектуальної власності, оптимізації судової практики, дерегуляції підприємницької діяльності, впровадження чесних і відкритих принципів політики та інвестицій. Окремо він підкреслював свою роль в посиленні співпраці між державними інститутами і приватним бізнесом.

Довбенко є засновником Фонду Інвестиційна Україна і є членом Правління Асоціації GR фахівців і лобістів.

Активний блогер і колумніст декількох національних видань.

Компромат і чутки

Андрій Довбенко: джерело Facebook
Андрій Довбенко: джерело Facebook

Андрія Довбенко тісно пов'язують з оточенням четвертого президента України Віктора Януковича і одіозного екс-глави Офісу президента Володимира Зеленського.

Інформація про ділові та особисті зв'язки зі скандальними представниками відразу ж декількох політичних режимів теражувалася декількома ЗМІ і цілком ймовірно, вкрай стурбувала самого Довбенко, який ймовірно оплатив на декількох великих сайтах розміщення статей позитивного характеру. У матеріалах категорично спростовувалися звинувачення в кланованості і корумпованості і висвітлювалася його робота в якості надуспішного юриста і громадського діяча.

У мережі наполегливо мусуються чутки, що Довбенко працював на режим Януковича і був співробітником Міністерства юстиції при одіозноій Олені Лукаш.

Дані про його дружбу і партнерство з Андрієм Богданом підтвердилися, після того, як в мережу злили кадри з весілля Довбенко влітку 2019 року. На святі адвоката тодішній глава Офісу президента нібито гуляв на шкоду іншому, більш важливого заходу - Дню незалежності України.

Саме Довбенко є першою людиною, якиа справакувала низку скандалів навколо першого глави Офісу Зеленського. Перший дзвіночок про корумпованість оточення шостого президента і не відповідність їх передвиборчому іміджу з'явився, як раз через весілля Андрія Миколайовича в Сен-Тропе.

Перший потік негативу на Зеленського та Богдана пішов після того, як останній  засвітився на весіллі Долбенко вартістю в сотні тисяч доларів, що проводилося на Лазурному березі, в розпал переговорів про створення нового уряду і великий обмін полоненими між РФ і Україною.

Крім скандалів з друзями і оточеннями, Довбенко роками називають смотрящим за Міністерством юстиції. Згідно з численними публікаціями в мережі, саме до Андрія Миколайовича звертаються з проханнями про вирішення тієї чи іншої проблеми з відомством, які той виконує за певну оплату.

Відзначимо, що Довбенко нібито є великим шанувальником розкішних вечірок, які любить влаштовувати для себе і друзів за кордоном. У 2019, слідом за весіллям у Франції, він гуляв власний день народження в Лондоні, орендувавши дорогий паб, який називають улюбленим закладом самого Девіда Бекхема. На свято Довбенко імовірно витратив десятки тисяч фунтів.

У квітні 2020 року Довбенко з дружиною стали фігурантами великого скандалу при участі заступника голови Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) Володимира Павленка. Тоді з'явилася інформація, що пара замішана в численних обговореннях і зустрічах із співробітниками Офісу Президента, підготовці кримінальних справ проти активістів, зустрічі з кримінальними авторитетами і в підготовці та реалізації схем по захопленню бізнес-активів на замовлення. У численних діалогах з нібито злитої особистого листування Павленко обговорював незаконні справи, які можна класифікувати як шахрайство, вимагання та розкрадання в особливо великих розмірах.

Саме Довбенко називають головним адвокатом скандального українського олігарха Костянтина Жеваго. Згідно з даними ЗМІ, Андрій Миколайович допомагає звинуваченому в корупції, шахрайстві і розкраданнях мільярдерові в поверненні заарештованих активів і порятунку від банкрутства. Саме Довбенко блокує конфіскацію заводу Росава, що раніше належав втікачу Жеваго, що завдає економіці і бюджету України величезної шкоди.

Ще раніше Довбенко пов'язували з низкою кримінальних справ, які знаходяться в виробництв в НАБУ і САП. Його підозрюють в отриманні величезних хабарів за вирішення питань виконавчого провадження в Мін'юсті. Інсайдери стверджують, що його дохід в якості решали наближається до 270 мільйонів гривень.

Крім того, ім'я Довбенко фігурує в якості лобіста закону про легалізацію грального бізнесу в Україні. Окремі народні депутати звинувачують адвоката в розробці законопроекту, який надав би майже монопольні права на ринку компаніям Парі-Матч і Фаворит. У своїй незаконній діяльності, Андрій Миколайович нібито тісно взаємодіє з групою Павлюка і Вілена.

Фотографії

Андрій Довбенко: джерело Facebook
Андрій Довбенко: джерело Facebook

Андрій Довбенко: джерело Facebook
Андрій Довбенко: джерело Facebook

Андрій Довбенко: джерело Facebook
Андрій Довбенко: джерело Facebook

Відео

Посилання

Посилання на сторінку юриста у Facebook.