Дата та місце народження

Довбенко Андрій Миколайович народився в місті Калуш, на Іванофранківщині.

Освіта

Середню школу закінчив по місцю народження, в Калуші.

В 2007 році закінчив юридичний факультет Національного університету «Києво-Могилянська академія», спеціальність – правознавство.

Андрій Довбенко
Андрій Довбенко

Кар’єра

Кар'єру юриста Андрій почав будувати ще в студентські роки, з другого курсу співпрацюючи з фірмою «Контракт», а пізніше - з адвокатським бюро Геннадія Копійки. Він старанно виконував обов’язки асистента адвоката, готував справи до суду, був присутній під час їх розгляду. При цьому не забував сумлінно вчитись в академії. Отримавши значний досвід, Андрій Довбенко вирішує подати документи на заміщення вакантної посади юриста в міжнародну фірму PwC («Прайсуотерхаускуперс Україна»). В листопаді 2006 року його приймають на роботу в цю компанію на посаду юриста.

Січень 2007 року – молодий юрист демонструє необхідні здібності, талант та широту знань і призначається на посаду старшого юриста. На молодого фахівця накинула оком інша міжнародна фірма-гігант Ernst & Young. Андрію пропонують аналогічну посаду та кращі умови праці, і восени цього ж року він як старший юрист керує в новій компанії проектами в сфері комплексного юридичного консалтингу.

За роки роботи в «Эрнст энд Янг Україна» Андрій стає відомим правознавцем в українському юридичному середовищі, фахівцем з бездоганним реноме і значними зв’язками серед еліти правників та бізнесу. В 2011 році він приймає рішення припинити роботу на великі міжнародні компанії та розвивати власний бізнес. Він працює незалежним юристом, адвокатом і в цій якості надає послуги компанії «Андреас Неоклеус і Ко» - найбільшій юридичній фірмі Кіпру, яка тісно співпрацює з діловими колами колишніх республік СРСР. Замовлень було дуже багато, і Андрій створює команду умілих юристів-практиків, яка успішно справляється з проблемами острівної компанії. Його уміння вести бізнес оцінюють належним чином і через чотири роки він стає партнером юридичної фірми кіпріотів.

У 2016 році Андрій стає керуючим партнером юридичної фірми «Неоклеус і Довбенко». На початку наступного року він здійснює ребрендинг компанії і тепер виступає керуючим партнером міжнародної фірми N&D.

У 2017 році Довбенко збирає нову команду і стає керуючим партнером фірми Evris. Цей проект був настільки успішним, що велике здивування викликало рішення юриста вийти з цього бізнесу та заснувати нову справу. У 2018 році Андрій Довбенко створює власний венчурний фонд і починає знову займатись індивідуальною адвокатською практикою.

За 2018-2019 роки його фонд відкриває кілька допоміжних підрозділів, інвестує в деякі українські та закордонні проекти.

Громадська діяльність

Андрій Довбенко
Андрій Довбенко

Крім кар'єри на юридичній ниві, Андрій Довбенко активно займається громадською діяльністю. Протягом останніх десяти років виступає експертом з питань інвестицій і економіки, оподаткування та земельного законодавства.

Він один із засновників громадської організації Фонд «Інвестиційна Україна», партнер в клубі приватних інвесторів iClub. Кілька разів виступав спонсором Одеського кінофестивалю.

Активний блогер. Його регулярні публікації сприяють популяризації ідей модернізації банківського сектору, дерегуляції підприємництва, оптимізації судової практики, плідної співпраці бізнесу і держави. Особливо багато матеріалів присвячені земельній реформі. Андрій Довбенко вважає, що без відміни мораторію на продаж землі ні про які успіхи в аграрному секторі не варто говорити.

Юрист Андрій Довбенко вклав кошти в розвиток благодійної онлайн-платформи Charitum. Сам проект - це інноваційний вид благодійності, соціальна журналістика. Періодично юрист підтримує різні благодійні ініціативи своєї альма-матер Києво-Могилянської академії. Так само підтримує програми Українського католицького університету.

Сім’я

Андрій Довбенко
Андрій Довбенко

Одружений другим шлюбом. Гучне весілля відбулось у серпні 2019 року на Лазуровому березі у Франції. Дружина – Анна Огренчук (1981 р.н.), кандидат юридичних наук, співзасновник та керуючий партнер LCF Law Group, одна з кращих судових юристів України.

Колишня дружина – Зарівна Дар’я (1990 р.н.), бізнесвумен та держслужбовець. З 2020 року прессекретарка керівника Офісу президента Андрія Єрмака. У неї і Андрія Довбенка спільна донька.

Відео

Посилання

Посилання на сторінку юриста у Facebook.