Андрій Йосипович Богдан – український юрист, з травня 2019 року очолював Адміністрацію президента Володимира Зеленського, був звільнений 11 лютого 2020 року. Про кар'єру, освіта, особисте життя – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 03.12.1976.

Вік – 42 роки.

Місце народження – Львів, Україна.

Знак зодіаку – Стрілець

Сім'я

Батько юриста – Йосип Богдан – в 90-х роках обіймав посаду заступника декана юридичного факультету у Львівському національному університеті.

Відомо, что Андрій Богдан перебуває у шлюбі. Дружина – Ольга Ігорівна Богдан. Однако на особістій ​​странице в Facebook в розділі «сім'я» у глави апарату президента нічого не вказано.

Освіта

Середню освіту здобув в одній із львівських шкіл. После закінчення школи вступив до Львівського університету імені Івана Франка, який закінчив в 1998 году.

У 2007 году отримав диплом економіста ЛНУ. Має ступінь кандидата юридичних наук и звання заслуженого юриста України.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру почав юридичним консультантом в компании «Фіалка», післе перейшов на ту ж посаду в організацію «Львівська залізниця».

2001 рік – отрімує посвідчення адвоката. Влаштувався в компанію «Правіс», яка належить Олексію Рєзнікову (заступнику мера Києва Віталія Кличка) и депутату Сергію Власенку. В подальшому був помічником судді Київського апеляційного суду.

У 2004 году ставши партнером в адвокатській организации «Пукшин і партнери». Фірма належить колишньому заступнику глави секретаріату президента Ющенка Ігорю Пушкіну.

У 2007 году кар'єра Богдана пішла в гору – він зайняв керівну посаду в компании «Юридичні радники». Справа в тому, что «Пукшин і партнери» змінілі назву, а в 2009 году повернули собі колишнє имя.

2007 рік – Андрій Йосипович представляє інтереси Юрія Луценка, який тоді очолював МВС. Його звинуватили в неправомірної роздачі зброї.

Політична кар'єра

У вересні 2007 року починає свою політичну кар'єру. Богдан брав участь в парламентських виборах в списках блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Віктора Ющенка (при цьому на сайті Центральної вибіркової комісії сказано, що Андрій Йосипович залишався безпартійним депутатом). Пізніше був юристом блоку. Однак в результаті – до Верховної Ради пройти не зміг.

У 2007 році став заступником міністра юстиції Миколи Оніщука, завідував питаннями протидії корупції. На посаді пропрацював до 2010 року. Потім зайняв крісло заступника міністра кабінету міністрів України Анатолія Толстоухова – був урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики в першому уряді Миколи Азарова.

У 2013 Богдана знову призначили на посаду уповноваженого з питань корупції в уряді Азарова. Після Євромайдану Андрій Йосипович був звільнений

Робота на Коломойського

У 2014 році Богдана запросили працювати радником олігарха Ігоря Коломойського, який з 2014 року обіймав посаду голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Потім Андрій Йосипович займав посаду головного юридичного консультанта в компанії «Статус», що належить Ігорю Коломойському і його партнерам з групи «Приват».

У 2014 році Андрій Богдан робить ще одну спробу потрапити до Верховної Ради вже в складі партії Петра Порошенка. І знову безуспішно.

Справа в тому, що Богдан йшов в списках під номером 74 і технічно проходив в Раду. Однак в БПП з якихось причин скасували реєстрацію Андрія Йосиповича. Через два роки партія і зовсім виключила зі своїх списків Богдана, але той спробував оскаржити рішення в суді. Однак безуспішно.

Робота на Володимира Зеленського

З самого початку передвиборчої кампанії 2019 року Богдан займав пост радника тоді ще кандидата в президенти Володимира Зеленського. Він брав участь у всіх важливих переговорних процесах, був учасником групи по інавгурації Зеленського. Тому в очах ЗМІ він був ймовірним кандидатом на посаду глави Адміністрації президента. Так і вийшло – 21 травня новообраний президент Володимир Зеленський призначив Андрія Богдана главою АП.

Деякі ЗМІ намагалися звинуватити Богдана, в тому, що він відвідував територію Росії. Але сам юрист заперечує це, адже його ім'я внесено в чорний список Росії і його туди просто не пустили б. «У Росію і Білорусію не можу в'їхати, навіть якби хотів», - розповідає юрист.

Відомо, що з 2014 року Богдан багато часу проводив на фронті, допомагав військовослужбовцям. Співпрацювати з волонтерами він почав ще в часи роботи в Облдержадміністрації. І, судячи з усього, витрачав на це свої гроші.

Ігор Коломойський говорив, що Андрій Богдан працює у справі про скасування націоналізації "Приватбанку". Але ця інформація надходила в ЗМІ ще в квітні, ймовірно після призначення на нову посаду юрист займається більш важливими справами

В кінці травня на сайті президента України була зареєстрована петиція про відставку Андрія Богдана з посади глави АП. На думку її автора Олександра Василевського, призначення Богдана є порушенням закону. Через три дні після публікації петиція набрала більше 25 тисяч підписів.

"Ми, громадяни України, вимагаємо негайної відставки глави Адміністрації президента України Богдана Андрія Йосиповича через порушення закону про очищення влади (люстрацію)", - написано в тексті петиції.

Вся справа в тому, що після призначення Богдана главою АП, журналісти помітили, що при Януковичі він займав високі посади, а значить підпадає під закон про люстрацію.

У відповідь заступник глави Адміністрації президента Руслан Рябошапка заявив, що закон про очищення влади не поширюється на посади в АП. Сам Богдан вважає, що він "абсолютно несправедливо" потрапив під закон про люстрацію. Тобто, Андрій Богдан не може потрапити під закон про люстрацію, адже не займав у той час посаду в АП.

Але 11 лютого 2020 року Володимир Зеленський звільнив Андрія Богдана з посади голови офісу президента. Його місце зайняв Андрій Єрмак.

Крім того, новоспечений глава адміністрації президента заявив, що команда Володимира Зеленського розглядає питання мирних домовленостей з Росією можна винести на всенародний референдум.

Згідно з декларацією за 2015 рік, сім'я Андрія Богдана володіє чотирма квартирами в елітному житловому комплексі на бульварі Лесі Українки в Києві.

Крім цього, в 2015 році юрист володів чотирма земельними ділянками і двома автомобілями – Merсedes Benz S550 2007 року випуску і Merсedes Benz ML350 2012 випуску.

Фотографії

Фото 1 из 4.
Фото 2 из 4.
Фото 3 из 4.
Андрій Богдан
Фото 4 из 4. Андрій Богдан

Відео

Посилання

Сторінка Андрія Богдана в Facebook.