Ігор Владиславович Тинний – український бізнесмен. Засновник і співвласник енергетичного холдингу «Гідроенергоінвест-Акванова». Про досьє, скандали і сім'ю – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 1.01.1970

Місце народження – Київ, Украіна

Вік – 49 років

Національність – українець

Знак зодіаку – Козеріг

Сім'я

Одружений чи Ігор Тинний і чи є у нього діти – невідомо. У відкритих джерелах інформації про сімейний стан бізнесмена немає.

Освіта

Середню освіту Тинний отримав в престижному київському ліцеї «Лідер». Після закінчення школи вступив до Київського національного університету імені Тарас Шевченка на економічний факультет.

Кар'єра і бізнес

У 1997 році Тинний почав займатися консалтинговим бізнесом. Паралельно з цим навчався в університеті, захистив наукову роботу і отримав ступінь кандидата економічних наук.

У 2001 році зайняв крісло позаштатного радника Прем'єр-Міністра. На цій посаді він пробув до 2005 року.

У 2008 році Ігор Тинний став одним з власників енергетичної компанії «Гідроенергоінвест-Акванова», яка є оператором сонячної енергії, а також має 29 міні гідроелектростанцій. Загальна потужність складає 30 мВт.

Крім того, Тинний є членом наглядової ради компанії «Київспецтранс», яка займається побутовими відходами в столиці. А також бізнесмен володіє організацією «Укрвторресурси», що займається вивезенням та сортуванням побутових відходів в Києві та Чернівцях.

Компромат і чутки

Журналісти програми «Наші гроші» з'ясували, що Ігор Тинний разом з тестем Олександра Турчинова Володимиром Белибом є власником фірми, яка володіє столичним рестораном "Монтеккі і Капулетті" в Печерському районі. За даними журналістів, фірма "Рест Ком 36» була створена в 2013 році. В її статутний фонд було внесено близько 15 мільйонів гривень, з них 7,5 мільйона належали Тинному. У 2013 році організація купила нежитлові приміщення площею 661 кв.м. на вулиці Щорса 36-В. А через рік був відкритий ресторан «Монтеккі і Капулетті». Крім цього, Тинний – власник ресторана «Прага" та клубу "Caribbean Club".

"Зелені" тарифи

У минулому році з'ясувалося, що група народних депутатів, які заробляють на високих тарифах так званої "зеленої" електроенергетики, пропонують зберегти щонайменше до 2020 року існуючі в Україні тарифи, які є найвищими в Європі.

Відповідно до законопроекту, до 2020 року в Україні повинні були діяти «зелені» тарифи. А тільки після цього почалися б тарифні аукціони, в результаті яких би права будувати електростанції і продавати енергію отримував би той, хто запропонує найнижчі тарифи.

Виходить, що до 2020 року в Україні діятимуть так звані «зелені» тарифи, які є найвищими на всій території Європи. Так, в той час, як в Україні кіловат-година коштує 15 євроцентів, в Європі ціна становить не більше 8,6 євроцентів.

Більш того, відповідно до закону, тарифні аукціони введуть тільки для сонячних станцій більше 10 мВт і для вітростанцій понад 20 мВт. А вся решта, у кого будуть менші потужності, і в подальшому будуть платити по «зеленим» тарифам. Така лазівка ​​в законі дозволить непорядним виробникам енергії зберегти дешеві тарифи, розбивши електростанції на так звані черги. Так, наприклад, велику електростанцію потужністю 100 мегават можна розділити на 10 блоків і вводити їх в дію поступово, по одному за місяць. Таким чином, формально вони будуть вважатися десятьма незалежними один від одного об'єктами. А отже я – працюватимуть по «зеленим» тарифам, так як потужність одного блоку не буде перевищувати 10 МВт. Хоча насправді після запуску всіх блоків буде являти собою одну СЕС.

Але при чому тут Ігор Тинний? Все просто: ініціаторами цього закону стали депутати, які мають родичів або друзів зі сфери зеленої енергетики. У числі «наближених» до депутатів виявився і Ігор Тинний. Так, Катерина Чижмарь, дружина депутата Юрія Чижмаря (РП Ляшко), володіє сонячною станцією "Акванова Девелопмент" і гідростанцією "Акванова Гідроресурс» разом з Ігорем Тинним. Обидві компанії працюють на «зеленому» тарифі. Крім того, Тинний також є співвласником мініГЕС разом з Юлією Льовочкіною, депутатом з Оппоблока.

Сміттєва монополізація

У 2017 році журналісти опублікували матеріал, в якому йшлося про те, що Ігор Тинний за допомогою заступника глави президентської фракції Ігоря Кононенко і його бізнес-партнера, теж нардепа, Сергія Тригубенка, намагався незаконним чином монополізувати ринок переробки побутових відходів. Вся справа в тому, що, за інформацією журналістів, бізнесмен намагався встановити контроль над повним циклом переробки, а також освоїти бюджетні кошти і надалі отримувати державні пільги.

Група народних депутатів навіть звернулася до Генеральної прокуратури, щоб ті перевірили інформацію.

Суть схеми полягала в тому, щоб підвищити ціни на всі упаковки товарів, які ввозяться або виробляються в Україні, в кілька разів. А податки при цьому будуть платити не в державний бюджет, а в приватні компанії, які займаються утилізацією сміття. Спочатку може здатися, що вартість одного пакета або упаковки не такаж вже й велика, але в масштабах всієї країни впровадження подібної схеми принесе величезні прибутки – до 7 мільярдів гривень.

Також, згідно із законопроектом, передбачалося, що організація, що займається утилізацією, зобов'язана внести заставну суму в розмірі одного мільйона євро. А це значить, що в утилізації відходів не зможуть брати участь невеликі підприємства, яких ця застава просто витіснить з ринку. І, як пишуть журналісти, кінцевою метою Ігоря Тинного було запровадження повної монополії в сфері збору і переробки сміття.

Фотографії

Фото 1 из 4.
Фото 2 из 4.
Фото 3 из 4.
Ігор Тинний
Фото 4 из 4. Ігор Тинний

Відео

Посилання

Сторінка Игора Тинного в Фейсбук