Володимир Прокопів – секретар Київської міськради. Прославився після участі в ряді скандалів, пов'язаних з незаконною забудовою столиці. Про кар'єру, особисте життя, доходи і компромат – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 21.08.1983

Місце народження – Івано-Франківськ, Україна

Вік – 35 років

Національність – українець

Знак зодіаку – Лев

Сім'я

Батько політика – Прокопів Володимир. Він очолює кафедру фізики і хімії в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника. Мати – Прокопів Зіновія. За освітою – інженер-технолог.

Володимир Володимирович одружений, його дружину звуть Віра Прокопів. Жінка займається підприємництвом, керує організацією «ВП ГРУП».

Сім'я виховує трьох дітей – Володимира (2007 року народження) і Матвія (2016 року народження), а також дочку – Ольгу (2009 року народження).

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті в математичному ліцеї. Після випуску вступив до Прикарпатського університету імені Стефаника на відділення радіофізики.

Після закінчення ВНЗ вступив ще раз, на цей раз в Тернопільський економічний університет, де навчався на спеціальності «менеджмент».

У 2012 році отримав кандидатську ступінь в області хімічних наук.

Кар'єра і бізнес

Кар'єра Прокопіва почалася в 2005 році, відразу після отримання першої освіти. Тоді він зайняв посаду директора страхової компанії «Остра» в Харкові.

Через рік став помічником народного депутата Анатолія Матвієнка. У 2007 році влаштувався фахівцем в Головне управління у справах сім'ї та молоді КМДА.

У 2007 році Володимир Володимирович був переведений на посаду заступника начальника відділу оздоровлення, праці та соціальної політики Головного управління сім'ї та молоді.

Через два роки він став генеральним директором компанії «ВП Груп». На посаді пропрацював п'ять років.

У 2010 році повернувся до нардепу Анатолію Матвієнку в якості помічника.

У 2012 році став уповноваженим від партії «Собор від кандидата в народні депутати Анатолія Матвієнка.

2014 рік – робота в Державній інспекції сільського господарства. Через кілька місяців став депутатом Київської міськради від «БПП».

У 2014 році став головою постійної комісії Київської міськради, займався питаннями містобудування та архітектури.

Через рік його призначили заступником секретаря Київської міської ради.

Компромат і чутки

У грудні 2023 року лідер фракції "Європейська солідарність" у Київській міській раді Володимир Прокопів оскандалився виступом під час обговорення бюджету столиці. Він наголосив, що Київ має зосередитися на своїх власних потребах у плануванні міського бюджету, а не орієнтуватися на воєнні потреби, оскільки це відповідальність держави, і "міста повинні продовжувати жити звичним життям".

"Деякі колеги вимагають в місті бюджету війни. В місті приймається київський міський бюджет. Бюджет війни має в державі бути… Ви хочете тут (у Києві) бюджету війни? Державний бюджет зробіть бюджетом війни, а міста мають жити своїм життям", – вважає Володимир Прокопів на другий рік повномасштабного вторгнення росіян до України.

Крім того, цей виступ Володимир Прокопів вважав таким доречним, що навіть зайшовся сміхом наприкінці своєї промови. Ця тирада викликала обурення не тільки всіх українців, а й привернула увагу президента Володимира Зеленського.

Ходять чутки, що Прокопів незаслужено отримав звання кандидата хімічних наук, а просто купив його на кафедрі, де працює його батько.

У 2009 році Володимир Прокопів засновує консалтингову компанію «ВП Груп», яку сам же і очолює. Через шість років він не тільки входить в партію Кличка «Удар», а й обіймає посаду секретаря Київської міської ради. Очевидно, що державний службовець не має права поєднувати бізнес і роботу на державу. Тому відповідно до закону, призначений на державну посаду, повинен позбутися бізнесу, тобто продати його. І Володимир Прокопів як людина законослухняна позбувся своїх підприємств. І так, наприклад, найбільша фірма Прокопіва - «ВП Груп» - просто перейшла у власність його дружини Віри Андріївни.

Володимир Прокопів – засновник консалтингової компанії «ВП Груп», яка не раз опинялася в епіцентрі будівельних скандалів. Так, наприклад, в 2007 році Прокопіва кілька разів зв'язали зі скандальними забудовами столиці. Йдеться про будівництво офісного будинку на вулиці Гордієнка, 6 на місці будівлі Інституту педагогіки.

У травні 2014 року Прокопів став депутатом Київської міської ради від партії «Удар». В цей час стався гучний скандал, пов'язаний знову ж з незаконною забудовою столиці. Йдеться про забудову, яку компанія «ЖенСан» вела в районі станції метро «Лісова». В результаті цього постраждав парк «Кіото», а столітні хвойні дерева були залиті бетоном. Цікаво, що будівельна фірма отримала в оренду на 25 років цю ділянку ще при мері Олександрі Омельченку. І після Євромайдану нова влада вирішила розірвати договір оренди, оскільки забудовник не виконав зобов'язання перед містом. Державна екологічна інспекція підрахувала збитки, в результаті сума склала майже 500 тисяч гривень.

Комісія з питань дотримання законності схвалила пропозицію екологічної групи. Однак комісія з питань містобудування, яку тоді очолював Володимир Прокопів, всілякими способами намагалася перешкодити вирішенню питання. У підсумку, дві робочі групи міськради рекомендували розірвати договір, проте Прокопів створив ще одну, яку сам же і очолив. На цьому справа й зупинилася.

Кілька років тому навколо імені Володимира Прокопіва розгорівся ще один скандал - його звинуватили в незаконному заволодінні сферою озеленення Києва. Тоді Володимир Володимирович виступив перед міськрадою з пропозицією віддати йому право самостійно розпоряджатися бюджетними коштами, відведеними на озеленення столиці. Підтримали ініціативу представники "Солідарності" і "Батьківщини". А ось Олег Макаров з "Самопомочі" заявив, що Прокопів не має ніяких прав віддавати доручення комунальним організаціям, і це явне порушення Конституції України.

У підсумку – рішення було відхилено.

У 2016 році чиновницю київської влади Світлану Римар, яка до цього обіймала посаду директора столичного КП "Хозкоммобслуживание", незаконно звільнили. Вся справа в тому, що жінка проходила амбулаторне лікування, в той час як невідомі люди підробили її заяву про звільнення, і мер Києва Віталій Кличко підписав його "за згодою сторін".

Журналісти з'ясували, що такий результат був вигідний саме Володимиру Прокопіву, адже через короткий час тим же розпорядженням директором КП "Хозкоммобслуживание" був призначений його земляк і екс-бізнес партнер його дружини Володимир Басалига. Тепер Керівництво КМДА підозрюють у скоєнні грубого порушення законодавства про працю – незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів.

Популярне в Facebook товариство «Міністерство люстрації» присвятило пост особистості Володимира Прокопіва. За їх словами, він сколотив чималі статки шляхом незаконних махінацій на державній посаді. За інформацією групи, він навмисно пробрався до влади, щоб отримати доступ до бюджету. Як натякає автори посту, Прокопів ніяк не може дозволити собі на звичайну зарплату розкіш, яку регулярно демонструє співгромадянам. При цьому кияни регулярно страждають від його злочинних схем.

Наостанок автори поста поцікавилися, чому жителі Києва постійно ставлять керувати містом одних і тих же чиновників, незважаючи на їх корупційні злочини. Адже так люди істотно псують своє життя.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, політик заробив 841 тисячу гривень. При цьому зарплата за основним місцем роботи склала 469 тисяч гривень. Решта – відсотки.

Дружина політика заробила 1,3 мільйона гривень. З них 56 тисяч гривень склала зарплата в компанії «ВП Груп», а решта– відсотки і дохід від підприємницької діяльності

Крім цього, в 2018 році родина Прокопіва отримала страхові виплати, банківські відсотки і невеликі кредити.

Володимир Прокопів володіє квартирою площею 71 квадратний метр, будинком площею 114 квадратних метра і земельною ділянкою на 1000 квадратних метрів в стлиці. Також в декларації вказані квартира, приватний будинок, сарай, гараж, земельна ділянка та офіс в Івано-Франківську.

Дружина політика володіє двома земельними ділянками та двома гаражами в Івано-Франківську, будинком в Києві (площа 339 квадратних метра).

Пересувається сімейство Прокопіва на двох елітних автомобілях – Mercedes Benz GLK 220 CDI 4 MATIC 2014 року випуску і Mercedes Benz S-500 2011 випуску.

Також у секретаря міськради є елітні годинник фірми VACHERON CONSTANTIN, вартість якого скалдає мінімум 15 тисяч доларів.

У банку сім'я політика зберігає 5,2 мільйона гривень, 21 тисячу євро і 275 тисяч доларів.

Фотографії

Фото 1 из 5.
Фото 2 из 5.
Фото 3 из 5.
Фото 4 из 5.
Володимир Прокопів
Фото 5 из 5. Володимир Прокопів

Відео

Посилання

Сторінка Володимира Прокопіва в Facebook

Сторінка Прокопіва в Твіттері