З нагоди 100-ї річниці Морської піхоти України президент Петро Порошенко підписав указ у Миколаєві під час урочистих заходів щодо змін у цьому типі військ.

Нові берети

"Виходячи із нашого власного історичного календаря, ухвалив рішення встановити новий День морської піхоти України, який віднині відзначатиметься на державному рівні 23 травня. Відсьогодні колір беретів українського морпіха набуває відтінку морської хвилі, як штормове Чорне й Азовське море. Зберігаючи чорні берети на почесних місцях вдома і в музеях, визволяти Україну в ході операції Об’єднаних сил морська піхота віднині буде в новому однострої", – заявив глава держави.

Зміни підрозділів

Популярні новини зараз
Не гірше квасолі та гороху: вчені довели користь картоплі та підказали, як її правильно вживати Тарифи на світло: скільки доведеться платити українцям під час постійних відключень Камалія показала чоловіка, котрий зіграв важливу роль у її житті і це не Захур: "Не гідний" Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень
Показати ще

Окрім цього, незабаром у Миколаївській області створять нові війська – Морську піхоту України в складі Військово-морських сил України.

"Сьогодні я тут не лише для того, аби взяти участь і у виставці, і у спуску на воду нового корабля, і у забезпеченні розвитку економіки і суднобудівної промисловості України. Сьогодні в Миколаївській області буде дане "зелене світло" на створення нових військ – Морської піхоти України в складі Військово-морських сил України. І це відбудеться сьогодні в Миколаєві", - пояснив Порошенко.

Морська піхота Військово-морських сил ЗС України

рід військ, який призначений для дій у морських (повітряних) десантах, ведення наступального бою на морському узбережжі, оборони військово-морських баз, ділянок узбережжя й важливих берегових об’єктів.

Дивіться: Нова форма Збройних Сил України і новинки військової техніки

Як повідомляв портал "Знай.ua", 23 травня морській піхоті виповнюється 100 років. В 1918 році почали формувати першу регулярну частину цього типу військ. Морпіхам довелося пройти складний шлях: чого вартий тільки подвиг у Криму, коли на початку анексії півострова російськими військами ( 2014 рік) вони не відступили, а пішли напролом. Захищали ці хлопці наші кордони й на Донбасі – після подій чотирирічної давнини їх передислокували до інших міст. Знаковим моментом стало 23 травня 1918 року: гетьман Павло Скоропадський видав наказ №70 "Про початок формування бригади Морської піхоти в складі трьох полків для несення служби", яким визначалося, що кожен полк складається з трьох куренів (батальйонів), а кожен з куренів мав по 4 піхотні і по одній кулеметній сотні (роті). 15 липня встановлено уніформу морської піхоти.