В українському парламенті зареєстрували новий законопроект про Держбюро військової юстиції.

Відомо, що авторами нового законопроекту № 8387 від 21 травня 2018 року виступили народні депутати Андрій Кожем'якін ("Батьківщина"), Марія Матіос (БПП) та Ігор Лапін ("Народний Фронт"). Тексту документа поки що на сайті парламенту немає. Про це стало відомо завдяки повідомленням українських ЗМІ.

Про необхідність створити Державне бюро військової юстиції раніше заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

У його зверненні, оприлюдненому на сайті військової прокуратури, зазначається, що в Україні право нагляду за додержанням законів у всіх військових формуваннях повинно бути закріплене за військовою прокуратурою.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

При розробці проекту закону про Державне бюро військової юстиції за основу був узятий досвід Ізраїлю. До складу бюро повинні увійти колишні слідчі військової прокуратури, діючі фахівці Військової служби правопорядку, військові інспектори та офіцери з особливих доручень.

Держбюро повинно займатися розслідуванням військових злочинів; правопорушень в зоні проведення бойових дій; скоєних проти військовослужбовців; а також окремих злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Також планується, що бюро буде здійснювати контроль за дотриманням законодавства в діяльності військових формувань, представляти інтереси військових у судах, у тому числі і в якості третьої особи.

"На жаль, у військової прокуратури не залишилося ніяких інструментів примусу бюрократичної машини, щоб спонукати її до реального захисту військових від наслідків війни в країні. Ідейно-світоглядні погляди, які панують нині в суспільстві, повинні бути практично реалізовані шляхом реформування системи військової юстиції. Адже саме вона буде грати ключову роль в процесі об'єктивного оцінювання причетність/непричетність учасників збройних формувань РФ і окупаційної адміністрації до вчинення тяжких, особливо тяжких злочинів на території Донецької та Луганської областей", - зазначається в заяві Матіоса.

Як повідомляв портал "Знай.uа" нижня палата російського парламенту в третьому читанні, як анонсують – остаточному, прийняла законопроект про санкції у відповідь на так звані "недружні дії" США.