Православні всього світу відзначають 24 березня Єфимів день. Назвали його так на честь архієпископа Новгородського, шанованого в релігійній спільноті.

Єфим (Євтимій), згідно переказів, народився наприкінці 14 століття, з самого дитинства долучався до церковної справи, а вже у 15 років, за протекцією родини, постригся у ченці.

До 33-х вже здобув собі репутацію працьовитої людини і славився монашими подвигами в Новгороді. Правив єпархією до сивого волосся, постійно займався будівництвом та реставрацією храмів, переписував церковні книги, присвячував себе благим справам.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Символічним значенням цей день наділяли знахарі: вони лікували зуби, читали спеціальні замовляння, аби ефект був тривалим і біль не повертався. Мазі і порошки, виготовлені в даний день для позбавлення зубного болю, вважалися особливо дієвими.

На Єфима завжди пророкували погодні зміни. У народі казали, що відсутність інію значить – за добу опадів не буде. Сильний холодний вітер передвіщав не теплу весну. Помітити жайворонка означало, що скоро настане тепло. Журавлі, які летять близько до землі – то на дощ.

24 березня починався рух соку в березах, прилітали зяблики і чайки. З зозулею було пов'язано кілька прикмет. При перших звуках голосу цієї птиці потрібно було ляпнути грошима – "щоб водилися". Рання зозуля до узлісся дерева (до появи перших листків) - до голоду. Але ця ж ознака говорила про те, що злодіям в будинку буде невдача. Також у цей день починали садові та городні роботи.

Дивіться: православний календар на 24 березня

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям показали різницю між великодніми святкуваннями православних та католиків.