Охочих йти в армію в Україні, за зрозумілих причин, дуже мало. Але призов 2018 року побив всі можливі рекорди за неявку. 23 424 особи призовного віку за станом на 5 листопада не прийшли на призовні дільниці. Загальна явка не перевищує 10%, скаржиться військовий комісар Київського військового комісаріату Сергій Клявін. Осіб, що ухиляється доводиться ловити за допомогою Нацполіції.

"Станом на 5 листопада 2018 року, згідно з планом, ми призвали до лав Збройних сил України 39,5%. Хотів би звернути увагу, що явка призовників, які повинні прибути на призовні дільниці районних призовних комісій, вкрай низька. Ця цифра становить 8%", - сказав військовий комісар на брифінгу в понеділок.

Клявлін додав, що в призовні дільниці жителі Києва як не зверталися, так і не звертаються. Ведеться розшук ухиляються за допомогою органів Нацполиции. "І вже потім доставляємо в призовні дільниці, де визначається їх придатність до строкової військової служби", - додав Клявлін.

зокрема, він поскаржився на керівників підприємств з цього питання. За його словами, тих, хто отримують повістки, звільняють заднім числом з підприємств, щоб не зберегти за ними місце роботи та не виплачувати зарплату.

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться
Показати ще

Також воєнком зазначив, що навчальні заклади, в яких громадяни завершили навчання і більше не мають відстрочку на заклик, передають дані в районні військкомати не в повному обсязі. Щоб виявити фальшивих отстрочников, працівники військкомату з Нацполицией перевіряють гуртожитку, де проживали ці призовники.

Крім призову до лав Збройних сил України на військову службу за контрактом покликане 346 жителів Києва, з них 76 – жінки. 163 з них мають статус учасника бойових дій і раніше виконували завдання під час проведення АТО.

Нагадаємо, раніше Знай.uа давав поради, що робити, якщо вас зловили на вулиці і насильно тягнуть у військкомат.

Осінній призов-2018 в Україні на строкову службу в армію продовжили до 30 грудня. Такий був указ глави держави. Так, до грудня повинні закликати 17960 строковиків.

У додатку до документа зазначено, що більше строковиків планують закликати з Дніпропетровської (1850), Харківській (1300) та Одеській (995) областей. Вік чоловіків, які потрапляють під службу, — від 20 до 27 років. Проте добровільно йти в армію бажаючих небагато.

Також ми писали, що українцям пояснили чи мають право затримувати на вулиці і вести у військкомат.