В мережі не вщухають розмови проте, що призовників ловлять прямо на вулиці та силоміць доставляють до військкоматів. Чи законно це і що робити юнакам у такій ситуації?

військові

Осінній призов продовжили

Осінній призов-2018 в Україні на строкову службу в армію продовжили до 30 грудня. Таким був указ глави держави. Так, до грудня мають закликати 17960 строковиків, - пише Vgorode.

У додатку до документа зазначено, що найбільше строковиків планують закликати з Дніпропетровської (1850), Харківській (1300) та Одеській (995) областей. Вік чоловіків, які потрапляють під службу, — від 20 до 27 років. Проте добровільно йти в армію бажають небагато.

Популярні новини зараз

Зниклого під Києвом малюка знайшли - "Пішов за батьком у ліс, і…"

Alyona Alyona в одній футболці перетворилася на Каменських: "Це несправедливо!"

"Холостяк" розпрощається з улюбленицею глядачів Юлею Зайкою: "Перестала боротися"

Юрій Нікітін розповів, як балує дружину Ольгу Горбачову: "Це дорожче за всі прикраси"

Показати ще

присяга

Полювання на призовників

Скандал, пов'язаний з осіннім призовом, вибухнув у Харківській області. Резонанс викликало відео, яке опублікували в місцевому паблику, де видно, як люди у військовій формі силою намагаються доставити хлопця у військкомат. Відбувається бійка. за нього заступаються галасливі жінки. Також у кадр потрапив поліцейський, який вдає, що нічого ненормального не відбувається. У ВСУ переконують, що відео фейкове, так би мовити натякають, що краще не жартувати та добровільно зявитися до військкомату.

Військовий комісар Юрій Калгушкін пояснив, що в Харківській області дійсно створені спеціальні комісії, які перевіряють документи у хлопців призовного віку і нагадують їм про необхідність з'явитися у військкомат після оголошення призову. До складу комісії входять співробітники військкомату та поліцейські.

Явка у військкомат

Явитись потрібно обов'язково! Більше того, як пояснюють юристи, юнаки призивного віку мають прийти протягом 10 днів, навіть, якщо їм ще не прийшла повістка.

Що робити, якщо у вас на вулиці вимагають документи, що засвідчуюють особу

Юристи в один голос кажуть, що примусово доставити хлопця у військкомат можуть лише за рішенням суду. Інше — поза законом. В таких випадках радять відразу ж дзвонити в поліцію.

"Затримувати, привозити і "пакувати" в машину людини не мають право. У цих діях є ознаки злочину, передбаченого статтею 146 "Незаконне позбавлення волі або викрадення людини", — розповів юрист Антон Красов. — Якщо таке сталося з вами, викликайте 102. Там розмова записується. І викликайте адвоката. А до його приїзду нічого не підписуйте".

Також можна звернутися в центр з надання безоплатної допомоги. Гаряча лінія працює цілодобово: 0 (800)-213-103 (для всіх міст України).

Нагадаємо, у Києві оголосили у розшук майже 40 тисяч призовників.

Як повідомляв портал Знай.ua, в Україні змінились правила щодо військових-жінок.

Також Знай.ua писав про те, що білоруських школярів замість канікул хочуть відправити на службу.

Силовой отлов призывников Харьков

В Харькове продолжаетя отлов призывников. В данном случае- силовой. Имеют ли право вручать повестку на улице или в других общественных местах? 1. Вручить повестку могут в любом месте, если только будет установлена личность человека на основании документов, удостоверяющих личность. 2. Личность граждан Украины подтверждается документами, перечень которых чётко определён законом. К таким документам относит следующие: паспорт; заграничный паспорт; водительские права; 3. Проверять документы имеют право только сотрудники полиции и только в определённых случаях, предусмотренных в ст. 32 Закона Украины О национальной полиции. КОГДА СОТРУДНИК ПОЛИЦИИ МОЖЕТ ПРОВЕРИТЬ ВАШИ ДОКУМЕНТЫ 1. сходство с внешностью разыскиваемого преступника или человека, пропавшего без вести; 2. достаточные основания подозревать человека в совершении правонарушения или намерении его совершить; 3. нахождение на территории или объекте со специальным режимом или в месте осуществления специального полицейского контроля; 4. нахождение в месте совершения преступления или ДТП; Отметим, что законом не установлена обязанность граждан носить при себе документы, удостоверяющие личность. Однако при наличии одного из оснований для проверки документов, приведённых выше, в случае если такие документы отсутствуют, сотрудники полиции имеют право задержать вас до 3 часов для установления личности

Geplaatst door Харьков 1654 op Woensdag 17 oktober 2018