Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував студентів на час літніх канікул відправляти в армію.

Про це повідомляє білоруське агентство Белта.

"Скосиш від армії - потім не знаю, з ким ти одружуєшся. Сьогодні дівчина хоче, щоб поряд з нею був мужик, а не просто хтось там в штанях ходив. І тому зараз я думаю, а як хлопців, які вступили до вузу , підготувати і зробити мужиками. Ми ж їм відстрочку даємо, а потім їм після того, як закінчать вуз, вже не хочеться служити, вони шукають різні способи ... "- сказав Лукашенко.

Білоруський президент переконаний, що найкращим способом зробити зі студентів "мужиків" буде заміна літніх канікул на армію. Він запропонував відправляти студентів на військову службу під час канікул уже з першого курсу.
Таким чином, на думку Лукашенка, після першого курсу вони зможуть отримати початкову підготовку, а після другого - освоїти військову спеціальність.

Популярні новини зараз
Злочинець розстріляв переповнену лікарню, влаштувавши кривавий хаос: "Насильство у цьому місті задушує!" Огірки, баклажани, помідори: літній салат несподівано подешевшав в останній місяць літа Наталія Кличко вперше порушила мовчанку і пояснила розлучення з мером Києва Дружина зірки "Чорне кохання" Бурака Озчівіта Фахріє Евджен пішла з дому після його візиту до путіна: "Дайте нам спокій"
Показати ще

"Але в залежності від того, до чого він більше схильний і чим займається в вузі. Якщо він радіоелектронікою займається, значить, буде С-300 освоювати", - заявив Лукашенко.

Продовжити армійські збори потрібно і на наступних курсах, вважає білоруський президент. Так, за словами Лукашенка, молоді люди фактично побувають в армії, але не відриваючись від навчання.

"Після закінчення вузу, коли він вже понюхає цей порох, він буде хорошим фахівцем. Він отримує офіцерське звання і десь ще три місяці після вузу служить як офіцер, готує молодь і так далі", - додав Лукашенко.

За його словами, реалізувати таку ініціативу в Білорусі - не проблема. Однак, Лукаш підкреслив, що це всього лише один з можливих способів вирішення проблеми, пов'язаної з ухиленням від служби. Опрацьовуються різні варіанти.

"Але мужик повинен вміти розмовляти зі зброєю. В іншому випадку він не зможе захистити свою сім'ю, свою дитину, дружину, матір. Це ж наша функція - захищати і померти заради жінки. Так було завжди", - підкреслив Лукашенко.

А тим часом в Україні під час осіннього призову не дорахувались багатьох бійців. Так лише у Києві понад 33 тисячі молодих людей не з'явились у військкомати. Їх розшукує поліція. Деяких призовників "ловлять" просто посеред вулиці. Один з таких випадків навіть потрапив на відео одного з очевидців.

Нагадаємо, соціологи провели опитування та дізналися, скільки українців готові йти та захищати схід України, цифри вражають.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Порошенко збільшив строки призову в армію. У відповідності з змінами осінній призов триватиме з жовтня по грудень 2018 р., а не з жовтня по листопад.

Також "Знай.ua" писав, відповідно до чинного законодавства України, існує 20 підстав для надання відстрочки від строкової військової служби.