Мазовецький відділ Національної прокуратури Польщі передав до суду матеріали справи, зібрані разом з Агенцією внутрішньої безпеки РП.

Мова йде про підозрюваних, котрі на початку минулого року організували і вчинили підпал будинку Товариства угорської культури Закарпаття.

Підпал Товариства угорської культури в Ужгороді
Підпал Товариства угорської культури в Ужгороді

У матеріалах слідства значиться, що особи, яким висунуто звинувачення у тероризмі, отримали за підпал від замовника - німецького журналіста, який, що правдоподібно, діяв на замовлення спецслужб Росії, по тисячі злотих (понад 7 тис. грн):

"Це була провокація, яка мала призвести до погіршення українсько-угорських відносин. Це на руку Росії, яка зацікавлена в дестабілізації свого західного сусіда, де вже триває гібридна війна на Донбасі".

Популярні новини зараз
ЗМІ повідомили, що володимир путін впав зі сходів, але охорона вчасно встигла: "Зазнає серйозних проблем..." Платити за тепло та гарячу воду доведеться більше: у кого і коли суми у платіжках зростуть майже на 40% путін придумав "геніальний" план із захоплення України: захоплення не тільки влади, а й "чистка" українського народу Король Чарльз III вирішив відзначати Різдво по новому: Меган Маркл та принц Гаррі вже відмовилися
Показати ще

Підпал Товариства угорської культури в Ужгороді
Підпал Товариства угорської культури в Ужгороді

Як виявилося, втягнення до цього злочину польських хуліганів було корисним для Росії, оскільки у разі їх потрапляння у поле зору правоохоронців була можливість також погіршити відносини між поляками та українцями, які й так не є найкращими.

Дивіться: Затримали зловмисників, які підпалили офіс Товариства угорської культури

За матеріалами справи, головним підозрюваним є 28-річний Міхал П., який має вищу освіту і є спеціалістом у сфері безпеки. Він пов'язаний з неофашистською організацією Falanga і проросійською партією Zmiana, лідер якої Маріуш П. вже третій рік поспіль перебуває у слідчому ізоляторі і якого підозрюють у співпраці з російською і китайською розвідками.

Підпал Товариства угорської культури в Ужгороді
Підпал Товариства угорської культури в Ужгороді

Саме він завербував до виконання цього завдання двох інших поляків – Адріана М. і Томаша Ш., даючи їм гроші на закупівлю запалювальної суміші, а також мобільні телефони, сім-картки і куртки. Зловмисники мали записати на відео момент підпалу і переслати йому, що мало означати виконання завдання.

13 січня він сам перетнув польсько-український кордон, перевіривши, чи він не матиме жодних проблем на кордоні. Упевнившись, що все відбулося нормально, він почав планувати детальну операцію, завербувавши до операції також 26-річного перекладача Томаша Ш., який мав зняти відео з підпалом.

Підпал Товариства угорської культури в Ужгороді
Підпал Товариства угорської культури в Ужгороді

Перед відправкою двох зловмисників до Ужгорода він передав їм 500 євро на виконання завдання, повідомивши, що отримав їх від “замовника з ЄС”. Обидва злочинці 3 лютого вирушили в Україну через польсько-словацький кордон, залишивши свої телефони вдома і забираючи до Ужгорода ті, які їм було видано організатором.

Дивіться: В Ужгороді кинули коктейль Молотова у будівлю спілки угорців

Нагадаємо, у Львівському порту стався інцидент з літаком сполученням Львів-Стамбул. Як повідомляв "Знай.ua", в Одесі автомобіль в'їхав у переповнений пляж. Також "Знай.ua" писав, у страшній ДТП на Тернопільщині загинув син чиновника.