Анна-Луїза Жермена де Сталь була дочкою міністра фінансів останнього короля династії Бурбонів. Її мати тримала знаменитий на весь Париж літературний салон. Завдяки вихованню освічених батьків Жермена була цікавою і начитаною дівчинкою. Вона раосла, перебуваючи під великим враженням від розповідей батька.

Жермена де Сталь увійшла в історію завдяки своєму жорсткому протистоянню з Наполеоном. Адже після їх публічної перепалки той навіть прийняв рішення вислати її з Франції.

Анна була однією з найрозумніших жінок 18 століття.

Відома також, як історик Революції і противник реставрації монархічного ладу.

Популярні новини зараз
Виплати 1200 та 2200 гривень: хто може розраховувати на підтримку від держави Нові пенсії виплатять одразу за три місяці, кого торкнеться підвищення до 1200 грн Українці можуть отримати виплати від 2 міжнародних організацій Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити
Показати ще

Вона написала безліч праць, серед них сучасники почерпнули ідеї про неминучий регрес літератури при авторитарних режимах, а сучасниці - про необхідність визнання рівних прав у жінок і чоловіків.

Зараз ці ідеї не здадуться чимось гострим, але вони дуже сильно дратували Наполеона і були серед причин його рішення про вигнання де Сталь.

Сучасники відзначали, при одній тільки згадці про де Сталь у Наполеона змінювалося обличчя.

Він обговорював її тільки з переходом на особистості і, щоб підписати постанову про заслання, навіть відволікся від гостроактуальних зовнішньополітичних питань.

Незважаючи на те, що Жармена не брала участі у політичній діяльності, в колах політиків вона користувалася впливом, як ідеолог.

Перша філософська праця написана Ганною стали коментарі до "Духу закону" Монтексьyo. І в це складно повірити, але дівчина написала їх в 15 років.

Попри те, що вся її сім'я постраждали від Великої Французької Революції, ідеї свободи і рівності Анна прийняла дуже близько до серця і після вигнання вражала своїми міркуваннями на цю тему половину Європи - вона об'їздила півсвіту.

Де Сталь прославилася також геніальним романом "Корінна". Розповідь оповідає про важку долю геніальної жінки, де жінка не має права бути геніальною.

Та ж тема піднімається і в іншому, більш скандальному для сучасників романі "Дельфіна".

Анна відома і завдяки етнографічним працям, де присвячує Німеччини і німцям, твір на захист Марії-Антуанетти, нотатки про Росію, що ввійшли в її автобіографічну книгу "Роки вигнання". Твори досить глибокі за мірками того часу.

Незважаючи на те, що де Сталь описували словами "дурна, як чорт, розумна, як ангел", в її житті вистачало романів, в тому числі з чоловіками значно молодше.

Скандальна слава не тільки не заважала запрошувати її на прийоми в монархічних державах, а й, скоріше, збільшувала кількість запрошень.

Померла де Сталь від інсульту - йшла на вечір у міністра і впала прямо на сходинках його будинку. Кілька місяців вона пролежала хвора і випустила останній подих в річницю своєї улюбленої Революції.

Нагадаємо, як "чорна" королева Медічі у гонитві за владою влаштувала криваву різанину.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, ці факти з життя великого скрипаля Нікколо Паганіні , які мало кому відомі.

Також портал "Знай.uа" писав, 10 маловідомих фактів про дружину і музу Пушкіна.