У провінції Хенань, в Китаї групі археологів під час розкопок вдалося виявити унікальну гробницю чотирьох ченців. Як повідомляють дослідники агентству Сіньхуа, усипальниця датована періодом правління династії Цзінь (1115-1234 рр.).

Неймовірна знахідка була зроблена в місті Аньянг. Гробниця зведена з цегли. Її довжина становить 9,35 метра, а ширина -3,6 метра.

Відомо, що в ній були поховані чотири ченця. Усипальниця прикрашена фресками з сюжетами, які рідко зустрічаються, наприклад, відвідування лікаря, і написом, що розповідає про життя похованих.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

"Могили ченців з подібним епіграфом зустрічаються досить рідко, -каже голова інституту археології Аньянге Конг Демінг. А в виявленій нами гробниці є і такий напис, і чотири похованих ченця".

Як розповідає Демінг, усипальниця складається з чотирьох поховальних камер. Відповідно, в кожній з них перебувало по одній глиняній посудині з останками похованих ченців.

Більше того, епіграф розміщений на вівтарному столі. Він також описує історію деяких буддійських храмів.

"Фрески добре збереглися, вони зображують суспільне життя в період правління династії Цзінь. Такі знахідки роблять цю гробницю унікальною, збільшуючи її цінність для досліджень", - резюмує Конг.

У 1115 році Агуда прийняв титул імператора і дав своїй династії назву Цзінь (Золото).

Династія Цзінь (букв. Золота) правляча чжурчженьська династія імперії Цзінь (по іншому прочитання - Кінь). Засновником династії був Агуда з клану Ваньянь, територія впливу якого спочатку обмежувалася басейном річки Амур.

Нагадаємо, археологи під час розкопок в гробниці династії Західна Хань (202 рік до нашої ери - 8 рік нашої ери) в районі міста Лоян провінції Хенань у Китаї виявили бронзовий глек з рідиною, яка в ті часи вважалася "еліксиром безсмертя".

Як повідомляв портал "Знай.uа", під час масштабних розкопок в Китаї археологи виявили залишки древніх споруд, які могли бути частиною Великої Китайської стіни.

Також "Знай.uа" писав, у Східному Китаї група дослідників натрапила на кілька тисяч керамічних і фарфорових виробів, виготовлених під час правління династії Суй (581-618 р. н. е.).