235 років окупації: анексію Криму планували задовго до Путіна

поділитись
Історичні факти суперечать заявам Кремля

Російська влада, намагаючись виправдати анексію українського Криму, зазвичай посилається на історичні факти. Хоча насправді півострів цікавив колишніх правителів виключно як шлях до Константинополя.

Таку думку у своєму блозі висловив журналіст Олег Чеславський.

"Я вважаю. не варто розповідати, що Крим був далеко не російським більшу частину відомої нам історії. Починаючи з приходом Батия, Крим став монголо-татарським, а до цього побував під пануванням Візантії і Хазарського каганату, основу якого складали булгари, вони ж болгари, вони ж татари. Москва, як би сьогодні не намагалася пояснити свою історію, завжди мала дві відповіді для Сходу і Заходу. На Сході вона пояснювала свої територіальні претензії своїм родинними зв'язками з Чингісханом, на Заході з князями", - пояснив він.

Цікаво, що імперська ідеологія, закладена століттями, привела до трьох спроб окупацій Криму, перша – в 1783 році. Заважав статус півострова, та й тепер Путіну автономія аж ніяк не вигідна. Згодом Москва підписала договір про незалежність та невтручання на територію, але так його досі і не виконує.

"Проголошена незалежність Криму від Османської імперії, Росія фактично вивела з її складу суб'єкт, який надалі банально "приєднала" до себе!  Війна за Крим почалася практично відразу. У листопаді 1776 року Росія знову втогрлась в Крим. Москва змістили закнного правителя Криму - Девлет-Гірея і поставила свого - Шахін Гірея. Перший розумів, до чого призведе "незалежність". Другий хотів зробити Крим московським", - додав журналіст.

Так званого "капітального раю" досягти не вдалося. Росія зараз використовує Крим як привід для втілення власних планів. Для цього Путін готовий піти на порушення будь-яких міжнародних норм та директив:

"Москва завжди бреше і маніпулює фактами. Ніякої необхідності "прорубати" собі прохід до моря не відчувають ні Ліхтенштейн ні Австрія, і це їм жити не заважає. У Москви на меті лише одне - збирати землі, а привід - він завжди знайдеться!", - підсумував Чеславський.

Дивіться: анексія Криму, докази для трибуналу у Гаазі

Як повідомляв портал "Знай.ua", економіка Росії суттєво постраждала після запровадження санкцій з боку США – до критичної позначки впав рубль, на фондовій біржі нестабільність, а ціла низка олігархів втратили мільярди доларів.

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Крим, анексія, Росія
На місці села археологи також виявили кам'яні будинки, які використовувалися впродовж сотень років
0
0
01:25 22.07.2018
Користуючись симптоматикою Альцгеймера, вчені провели ряд дослідів, які підтвердили під опис Альцгеймера ще 15 випадків
0
0
22:38 21.07.2018
Закохуючись в незалежних і розумних жінок, Хемінгуей зовсім не вмів з ними жити
0
0
22:11 21.07.2018
Експериментувати з кольором волосся жінки стали ще 3 тис. років тому
0
0
21:44 21.07.2018
Історія налічує кілька подібних організацій, що існували в різний час у США
0
0
20:50 21.07.2018