В ході розкопок стародавнього поховання в Китаї археологи знайшли бронзовий глечик з рідиною, яка вважалася "еліксиром безсмертя". Її вік понад 2000 років.

Невідому рідину у бронзовому горщику знайшли археологи у китайській провінції Хенань. За тамтешніми народними легендами, зілля приносить безсмертя людині, яка його вип'є. Це перший випадок, коли виявили міфічні ліки,  повідомляє Science Alert.

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Бронзовий горщик знайшли у гробниці площею у 210 кв. м. Належала вона представнику династії Західна Хань, яка правила у 206 р. до н. е. - 8 р. до н.е.

Популярні новини зараз

Віталій Козловський заманив Ольгу Сумську в ліжко, особисті цілі - найважливіше

Тіна Кароль налякала фанатів пластикою – губи й очі на все обличчя

Юні кияни з балончиками показали Кличку, як покарати бидло-водіїв

Важка хвороба дісталася доньки онкохворої Заворотнюк: "Симптоми дуже схожі"

Показати ще

У глечику залишилося 3,5 літрів рідини - суміші пролежали в землі близько 2 тисяч років. Археологи вирішили, що це рисовий лікер, оскільки рідина мала запах вина.

Аналіз у лабораторії показав, що рідина зроблена з нітрату калію й алуніта. Давні даосистські тексти зазначають, що суміш є ідальним поєднанням для створення "еліксиру безсмертя".  

"Знахідка має велике значення при вивченні древніх методик, за допомогою яких люди робили спроби досягти безсмертя", - говорить глава Інституту об'єктів культурної спадщини та археології міста Лояна Ши Цзячжен.

Вивчивши еліксир, археологи зможуть вирішити наукові проблеми, пов'язані з хронологією та еволюцією китайської цивілізації.