Уявіть, що ви живете в 19 столітті, і на кожній вашій дитячій фотографії мама замаскована під стілець. Це виглядає досить страшно, але цьому є пояснення. Сучасні фотографи з'ясували, чому їх колеги колись приховували обличчя матерів.

Насправді жінок драпірували під стільці, заматували в штори або килими з однієї простої причини – мами служили фоном, на якому фотографували дітей. Швидкість спрацьовування затвора в той час була дуже низька, так що у фотографів не було іншого вибору, як вручити малюків їх матерям, щоб вони їх просто тримали. Інакше, якщо б діти сіпалися, замість чіткого знімок вийшов би розмитим і невиразним.

Дагерротіпія – фотографічний процес отримання позитивного зображення – була винайдена в 30-х роках 19 століття. Вона поставила мистецтво фотографії на комерційну ногу, зробила його доступним для середнього класу. Фотозйомка дітей також набирала популярність, але процес ускладнювався тим, що діти, на відміну від дорослих, не могли всидіти на одному місці, щоб дочекатися довгоочікуваного клацання.

Популярні новини зараз
"Може бахнути прямо там": Олексій Резніков сумнівається в ефективності простроченої ядерної зброї росії Микола Тищенко спробував розмінувати авто палицею, українці попадали від сміху: "УБД забезпечено, Тор Лякливий" Блогерка-медикиня, яка вбила свого чоловіка сухим льодом, буде вчити росіян медицині "Зимові" платіжки за газ змусять гаманці "схуднути": чому українцям доведеться платити більше
Показати ще

Ось тоді у працівників фотоательє і виникла щаслива, чи не дуже, ідея вручити малюка матері, яка зможе тримати його на руках, а він буде зберігати спокій скільки буде потрібно. Але оскільки це були зйомки саме дитини, фотографи придумали, варто сказати, досить громіздкий спосіб маскування. Жінки ховалися під килимами, ковдрами, за кріслами і фіранками.

Фотосесії середини позаминулого століття "були складними для натурників через низьку чутливість емульсії і, отже, тривалу витримку експозиції", - зазначили експерти Південного університету Севані.

"У випадку з дітьми доводилося клікати на допомогу матерів, щоб дитина не боялася і не втомлювався від довгого сидіння на одному місці".

В результаті виходили моторошні портрети з безликими жінками, ніби за дитиною ховається якесь зловісне істота, а не його рідна мама.

Як раніше писав портал "Знай.uа", ще пару сотень років тому в першу шлюбну ніч жінка мала статевий акт не з чоловіком, а з будь-яким іншим чоловіком від якої пари залежала.