В 1943 році президент Рузвельт пообіцяв, що якщо Німеччина використає хімічну зброю, він відповість їй тим же. Для цього в італійському порту Барі був розміщений корабель з 2000 бомбами, кожна з яких містила 45 кілограмів гірчичного газу.

Барі був найважливішим пунктом постачання військ союзників в цьому районі і тому був готовою мішенню для нацистів. 2 грудня по ньому вдарило 105 бомбардувальників, затопивши 28 кораблів і убивши 2000 чоловік. Серед судів, які зруйнували нацисти був і корабель "Джон Харві" переповнений запасами гірчичного газу.

Коли люди, яким вдалося вижити, намагалися вибратися на берег, у море вже було виплеснуто сто тонн газу. Найстрашніше, що американці наявність хімічної зброї приховували. Коли поранені були доставлені в місцеву лікарню, багато з них залишилися у своєму просоченому хімікатом одязі, так як вважали, що він не більш небезпечний, ніж моторне масло.

У загальній складності від гірчичного газу постраждали 628 чоловік. 69 загинули в перші два тижні після нещасливого рейду. За іронією долі, це були єдині смерті, завдані хімічною зброєю союзників за всю Другу світову війну.

Підполковник Стюарта Френсіс Александер відправився розслідувати цю справу. Експерт по хімічній зброї виконав розтин кількох тіл і виявив дві цікаві речі. У загиблих був надзвичайно низький рівень лімфоцитів – різновиди білих кров'яних клітин.

Крім того, у них виявилися пригнічені мієлоїдні клітинні лінії, аномальний ріст яких викликає один з видів лейкемії. Підполковник Александер задався питанням – чи можливе медичне застосування цього ефекту?

Клінічне дослідження провели на пацієнті з лімфомою – захворюванням, при якому лейкоцити поділяються занадто швидко. Коли йому ввели азотно-гірчичний газ, його пухлини значно зменшилися. Хоча спочатку лікування було успішним, до третього разу раковим клітинам вдалося виробити опір. Цей випадок довів, що здогадка вірна, і привів до розробки хіміотерапії в тому вигляді, в якому вона використовується сьогодні.

Нагадаємо, що на Нюрнберзькому процесі другим за значимістю пунктом звинувачення після євреїв стали медичні експерименти. Всі вони були спрямовані на поліпшення боєздатності армії.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Йозеф Менгеле, його ім'я наганяло страх на ув'язнених у концтаборах. Історія самого жорстокого лікаря-вбивці.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, чтпро Адольф Гітлер – фігура, безумовно, демонічна. Ми знаємо майже все про його спосіб життя, побутові звички, та, звичайно, суспільно-політичних поглядах. Але ми дізналися факти не про життя Гітлера і навіть не про смерть. А про життя після смерті.