Все в цьому світі десь починається і колись закінчується. Наше з вами життя зародилося з крихітних мікроорганізмів і в процесі еволюції зросло до людини. Так само і з Інтернетом - його життя почалася з одного-єдиного сайту і в процесі своєї еволюції, що зайняла всього якихось три десятиліття, розрослася до сотень тисяч, а потім і до сотень мільйонів сайтів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАле з чого ж почався Інтернет, що було на початку? Яким був перший сайт і про що думали розробники, коли його створювали?
А почалося все в кінці 50-х - на початку 60-х років. Обережне Міністерство оборони США тоді вирішило, що в разі переходу Холодної війни до реальних бойових дій, їм потрібен надійний засіб зв'язку для передачі інформації. Три провідних університети Америки і один науковий центр почали, можливо, найбільш значущу розробку в історії людства (самі того не підозрюючи).
Минуло десять років та 29 жовтня 1969 року мережа під назвою ARPANET (Advanced Research Projects Agency Network) передала свої перші п'ять символів – слово "login".
Після цього все почало розвиватися з неймовірною швидкістю. У 70-х була створена програма для відправлення електронної пошти, мережу провели у Великобританію і Норвегію, завдяки чому вона стала міжнародною; у 80-х розробили систему доменних імен і ввели протокол для спілкування в реальному часі – чату, і вже в самому кінці, 1989 року, фахівці Європейського центру з ядерних досліджень, відомих також як CERN, розробили ідею Всесвітньої павутини.
Тім Бернанс-Чи - британський вчений, якому прийшла в голову ця ідея. Йому вдалося створити необхідні інструменти для її реалізації - гіпертекстовий браузер WorldWideWeb і веб-редактор до нього, перший сервер на базі NeXTcube і перші веб-сторінки.
Перший в світі сайт з'явився у травні 1991 року, якщо говорити точніше, то навіть не сайт, а перша веб-сторінка у світовій історії — http://info.cern.ch/.
Звичайно найперший браузер не вмів працювати ні з графікою, ні з мультимедіа - він містив тільки текст. У 2013 році він був реставрований ЦЕРНом. Тепер там, замість меморіальної таблички, є кілька посилань: перша веде на сторінку, де описані принципи роботи WorldWideWeb (WWW), за другим посиланням можна оглянути, як виглядала в 90-му році перша сторінка. Обережно, це може шокувати!
Інші два посилання ведуть на вже сучасний сайт Церну: у першій розповідається про створення цієї сторінки, а в другій пропонується побільше дізнатися про ЦЕРН, відвідавши його сайт.
Ця подія стала вирішальною для історії Інтернету. Стандарт WWW майже миттєво став загальновизнаним, і наразі уособлює собою Всесвітню павутину.
Перший графічний веб-браузер Mosaic побачив світ у 1993 році, і до того часу в Інтернеті існувало 100 сайтів, всі з яких можна було знайти на першій сторінці Інтернету, яку її творець використовував як каталог веб-сторінок.
Ми навіть передбачити не можемо, яким буде "продовження" і "кінець" інтернету. Одне можна сказати точно - зараз він дуже молодий, особливо, якщо порівнювати з людством.
Інтернет – показник нашого розвитку, того, як ми еволюціонували самі, як еволюціонував наш розум. Саме Інтернет доводить нам, що ми – розвинена раса. І він буде жити стільки, скільки живе людство.
Нагадаємо, що Google понівечив Gmail, мільйони користувачів в люті.
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", YouTube покаже, скільки часу ви витрачаєте даремно.Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що автор найскладнішої гри озолотить завзятих геймерів.