Багатьох геніальних людей не сприймали сучасники, а у більшості з них були виявлені психічні відхилення. Про найпопулярніші хвороби геніїв ви можете прочитати нижче.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТафофобія
Цим терміном позначають страх похорону і страх бути живцем похованим. Микола Гоголь, Альфред Нобель, Артур Шопенгауер, Марина Цвєтаєва, Уілкі Коллінз - всі вони страждали від цього недуга. Підтвердження тафофобії у Гоголя можна знайти як в його листуванні, так і на сторінках його великого твору "Тарас Бульба". Подейкують, що Гоголя дійсно поховали заживо, так як під час ексгумації виявили ніби він знаходився в неприродному для небіжчика положенні. Емануїлу Нобелю, засновнику Нобелівської премії, тафофобія передалася від батька. Він навіть винайшов "безпечну труну", до якої надходило повітря і, в разі чого, ожилий небіжчик міг заявити про себе за допомогою світлового або звукового сигналу.
Клінічна депресія
У багатьох депресія асоціюється просто з поганим настроєм, хоча, насправді, це дуже серйозна хвороба. Відома британська письменниця Джоан Роулінг завдяки такому стану створила в своїй уяві дементоров, які буквально висмоктують з людини всі сили. 16-й американський президент Авраам Лінкольн теж страждав депресією. Ходять чутки, що він навіть намагався покінчити з собою.
Біполярний афективний розлад
Це психічне захворювання супроводжувало Вінсента Ван Гога і Людвіга Ван Бетховена. При біполярному афективному розладі у хворого можуть проявлятися як депресивні, так і маніакальні стани. Нідерландський художник, крім того, страждав епілепсією і у нього часто траплялися галюцинації. Те, як психічні розлади впливали на сприйняття Ван Гогом навколишнього світу, можна відчути, дивлячись на його картини. Бетховен, у свою чергу, борючись з недугою, занурював голову в крижану воду.
Шизофренія
Кажуть, що великий російський поет Михайло Лермонтов був шизофреніком. Він був вічно похмурий, з важким характером і різкими перепадами настрою. Однак домисли про його хвороби можуть виявитися лише чутками, які розпустили злі язики, так як у Михайла Юрійовича було багато недоброзичливців. Американський математик Джон Неш, який вивчав диференціальну геометрію і теорію ігор, теж страждав на шизофренію. Його часто переслідували сильні звукові та зорові галюцинації, перші симптоми з'явилися до тридцяти років, як раз після одруження Джона. Складну драматичну історію Джона Неша відобразили творці прекрасного фільму "Ігри розуму", який отримав чотири "Оскара".
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", ви можете ознайомитися з симптомами шизофренії, щоб розпізнати хворобу на ранній стадії.