Найскладнішим психологічним відхиленням досі вважається шизофренія. Все тому, що її природа до кінця не вивчена, а поява буває настільки раптовою, як наприклад аварія на вулиці зі спокійним рухом.

Спочатку це просто незадоволення життям, соціопатія, а потім пацієнт просто замикається у власному світі. Вкрай важливо вчасно помітити, якщо із вашим знайомим, чи родичем щось не так. Основні симптоми шизофренії такі:

Різкі рухи

Людина відрізняється занадто дивною мімікою, часто змінює поведінку. Можуть тремтіти кінцівки і куточки губ.

Подалі від світу

Соціальна ізоляція – перший тривожний дзвіночок. Невідомо, чи сама шизофренія призводить до зменшення кількості соціальних контактів, чи соціальна ізоляція виступає як один з факторів, що провокують розвиток цієї хвороби. В будь-якому випадку хворий втрачає інтерес до життя і звужує коло спілкування до мінімуму.

Проблеми з гігієною

Таким людям байдужі всі правила і норми, що може бути викликано як загальної апатією, так і щирим нерозумінням того, а навіщо це взагалі робити. Багато в чому залежить від ступеня соціальної ізоляції.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк показала, як виглядала в 18 років: "Накладні вії і іконка"

Нові декорації "Вечірнього Кварталу" змусили Юрія Ткача кричати

Блаженніший Святослав втратив маму після тривалої хвороби: інформація про прощання

Вдова Кернеса Гайсинська позбулася двох "дітей" покійного мера

Показати ще

Слухові галюцинації

У 70 відсотків шизофреніків вони періодично виникають. Це стукіт, нерозбірливий шепіт і раптові звуки чи навіть конкретні голоси, які віддають накази до дій. Крім слухових, втім, можливі й інші типи порушення сприйняття: втрата пам'яті, зниження здатності до концентрації, непослідовність мислення.

Підвищена релігійність

Нічого поганого у вірі в Бога немає. Тут мова про фанатизм, не без чіткої впевненості, що тільки так і повинно бути. Проявляється нетерпимість до інших точок зору, якщо вони відрізняються від думки пацієнта.

Важливо! При наявності одних тільки цих симптомів все ж недостатньо для постановки діагнозу. Говорити про шизофренію – справа фахівців, тому не слід вдаватися до оціночних суджень. Але переконати сходити до лікаря все ж не завадило б.

Дивіться: найстрашніші психологічні відхилення (18+)

Як повідомляв портал "Знай.ua", хвора на туберкульоз лікар поставила під загрозу десятки дитячих життів.