За попередніми даними, археологи з Сегедського університету під час досліджень середньовічного цвинтаря на схід від Кечкемета в Угорщині виявили крихітну муміфіковану руку дитини, яка загадковим чином позеленіла.

Дослідники підкреслюють, що їм вдалося виявити зразок рідкісного способу муміфікації – через мідь. У маленьку ручку немовляти була вкладена мідна монета, яка, імовірно, мала стати провідником у загробне царство, і яка стала причиною придбання кінцівкою зеленого відтінку.

Розміри руки немовля свідчать про те, що він народився недоношеним і помер до або після народження. Аналіз крові показав, що вміст міді в них в 500 разів перевищувала нормальну концентрацію. Але дослідники не могли пояснити ні причини такого високого вмісту міді, ні того, чому була муміфікована тільки рука. Крім того, раніше не було відомо про традиції поховання з монетами в Угорщині.

Як кажуть науковці, у Середні століття тіла нехрещених немовлят ховали поблизу церков, обертаючи в тканини, поміщаючи в невеликі горщики або ящики. Іноді поруч з останками клали мідні монети, які, за віруваннями, мали полегшити шлях душі померлого на небеса.

Популярні новини зараз
Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей Збирала гроші на дрон, а живе в будинку за 55 мільйонів: колишню дружину олігарха Ярославського помітили в Лондоні В українців почнуть тимчасово вилучати тварин: з яких причин і що потрібно знати Хаял Алекперов з "Битви екстрасенсів" розповів про свою тривогу на рахунок війни: "Побачив Ісуса, який ходить Майданом"
Показати ще

Як відзначають дослідники, більша частина останків, знайдених на території кладовища, датуються 1200-1600 роками, але монета, яка була знайдена поряд з рукою немовляти, датується 1858, тобто, вона потрапила на кладовищі приблизно через 150 років після того, як воно було закрито. Вчені припускають, що саме монета стала причиною муміфікації руки. Разом з тим, вони виявили останки іншої дитини, який також був похований з монетою, але останки якого повністю зотліли.

Знай.uа також нагадує, що в Білорусії виявили масове поховання людей, розстріляних під час Великої Вітчизняної війни. Про це повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на представника Міноборони республіки Сергія Вороновича.

Останки понад 650 жертв були знайдені під час розкопок раніше невідомого поховання в місті Несвіжі (Мінська область). Кістки належать червоноармійцям і мирним жителям, розстріляним німецькими загарбниками. За словами Вороновича, в ході подальших досліджень можуть бути виявлені ще 150-200 тел.