Романтична сторона життя могутнього вождя СРСР довгий час була строго під секретом. Ніхто майже нічого не знали про його дружин - що говорити про коханок. У роки революційної юності, і під час перебування біля керма країни Сталін надавав увагу багатьом дівчатам і жінкам.

Мотрона Кузакова

Молодий революціонер в 1909-1911 роках відбував заслання в місті Сольвичегодську Вологодської губернії. Там він оселився в будинку дочки місцевого диякона Мотрони Кузакова, яка була вдовою і поодинці ростила дітей. Жінці доводилося нелегко, вона була змушена сама колоти дрова, розчищати сніг, лагодити паркани.

Сталін бачив, що молода жінка цілими днями буквально не розгинає спини. Чоловік став допомагати Мотрону по господарству. Незабаром він замінив їй чоловіка. В результаті цих відносин народився чорнявий хлопчик, різко відрізняється від світлих братів і сестер. Звичайно, Сталін дитини так і не побачив, термін заслання закінчився, і він продовжив революційну діяльність. Мотрона назвала свого сина Костянтином, а по батькові - Степановичем, записавши на покійного чоловіка, який помер за 2 роки до народження малюка.

А коли на Шаболовці з'явився новий редактор літдрами з прізвищем Кузаков, а було це на початку 70-х років, колеги шепотілися, що він є сином самому Сталіну.

Популярні новини зараз
Україна може поринути у темряву: енергетики заговорили про блекаут Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються За безкоштовні поїздки в автобусах тепер доведеться платити Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

Кажуть, що зайнявши високий пост в Кремлі, Сталін подарував Мотрону Кузакова московську квартиру.

Лідія Перепригіна

У 1913-1916 роках майбутній вождь народів відбував чергову посилання, на цей раз в Туруханском краї. У селі Курейка він оселився в будинку двох сиріт - Іони і Лідії Перепригіних (брата і сестри). З 14-річною господаркою Йосип і став жити разом.

Ця інформація про розбещення дорослим чоловіком дівчинки-сироти розкрилася в 1956 році, коли Микита Хрущов став збирати компромат на Сталіна, бажаючи розвінчати культ його особистості. Співробітники держбезпеки з'ясували всю таємницю. Виявилося, що Ліда Перепригіна народила від Йосипа двох дітей. Перший дитина померла в дитинстві, а другий - син Олександр - з'явився на світ уже після того, як Сталін виїхав з Курейки.

Більшість сибіряків байдуже дивилися на розбещення малолітньої. Але коли її брат Іона дізнався про вагітність Ліди, він і місцевий житель Петро Іванов звернулися в місцеву жандармерію. Сталіна від кримінального переслідування врятувало лише обіцянка одружитися на дівчинці, коли вона досягне повноліття. Але свого слова чоловік не стримав.

Згодом Лідія вийшла заміж за односельчанина Якова Давидова. А її син Олександр до Великої Вітчизняної війни працював листоношею, на фронті був двічі поранений, дослужився до звання майора. Потім цей чоловік був директором їдальнею в Новокузнецьку.

Віра Давидова

Тільки вже вляясь фактично правителем величезної держави, Сталін міг собі дозволити таємні романи з відомими артистками. Подейкували, що його коханками були балерини Ольга Лепешинська і Марина Семенова, а серед співачок він особливо виділяв Наталію Шпиллер і Валерію Барсову.

Найбільш тривалі стосунки пов'язували Йосипа Віссаріоновича з солісткою Великого театру Вірою Давидової. Цей яскравий роман описав відомий журналіст Леонард Гендлін в своїй книзі "Сповідь коханки Сталіна". Хоча родичі співачки досі спростовують викладену в ній інформацію.

За розповідями Л. Гендлін, коли стосунки зав'язалися, Йосип був віку вже 54 роки, а Вірі - 28 років. Протягом довгого часу вони таємно зустрічалися на дачі вождя, адже обидва перебували в офіційних шлюбах.

Віра Давидова була народною артисткою РРФСР, народною артисткою Грузинської РСР, лауреатом трьох Сталінських премій I ступеня, володаркою розкішної трикімнатної квартири в центрі Москви. Валентина Істоміна

Останньою коханкою вождя народів була Валентина Істоміна (дівоче прізвище - Жбичкіна). З 1935 по 1953 роки вона виконувала обов'язки економки Сталіна: займалася господарством, накривала на стіл, вирішувала інші питання, пов'язані з побутом.

Знай.ua нагадує, що недавно були вперше розсекречені таємні документи часів самого початку Великої Вітчизняної війни.