Міжнародній фінсько-російській команді вдалося виявити у Фінській затоці один з легендарних кораблів флоту СРСР — ескадрений міноносець "Новік". Про це повідомив керівник російської експедиції Костянтин Богданов.

Корабель був виявлений в районі мису Юминда на глибині 75 метрів. Його корпус розламаний на дві частини через підрив на міні. "Носова частина перевернута догори кілем, а корми зі знаряддями і надбудовою на рівному кілі, на кормі чітко читається назва корабля на момент загибелі — "Яків Свердлов" і герб СРСР", — розповів Богданов.

Судно знайшли за допомогою гідролокаціонного пошуку. 16 червня в результаті занурення фахівці провели ідентифікацію корабля, оглянули його і вивчили розлом від вибуху. З'ясувалося, що в результаті підриву міни судно майже розірвало на дві частини в районі другої димової труби.

Популярні новини зараз
Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

За словами Богданова, місце загибелі корабля визначив російський історик Михайло Іванов. Вивчивши німецькі архівні матеріали, він знайшов звіти з даними про помилкове бомбо метання в 1943 році по якомусь об'єкту, який німці взяли за радянський підводний човен.

"Новик" — ескадрений міноносець Російського флоту. До моменту введення в дію в 1913 році він був найшвидшим кораблем в світі. Активно використовувався під час Першої світової війни на Балтиці. Затонув 28 серпня 1941 року в ході Талліннського переходу через вибух німецької міни.

Нагадаємо, що в Карибському морі група дайверів виявили затонулий іспанський корабель, на борту був вантаж золота, срібла і дорогоцінних каменів на 17 млрд доларів.

Відзначається, що знахідку зробили ще в 2015 році, і тільки зараз опублікували офіційну інформацію про цю подію.

Історики заявили, що галеон "Сан-Хосе" затонув в результаті бою з британцями в 1708 році. На його борту був вантаж срібла, золота і смарагдів, який оцінюють у 17 млрд доларів. Приналежність корабля встановили завдяки декоративним дельфінам, вигравіруваним на гарматах.

Судно було обладнано 62 гарматами і супроводжувалося військовим кораблем. Однак, це не допомогло їм вистояти проти британців.

Для англійців було дуже важливо потопити "Сан-Хосе", так як його вантаж призначався для спонсорування війни за іспанську спадщину, тривалого протистояння Франції і Іспанії з одного боку і Великобританії з союзниками - з іншого.

Як повідомляв портал "Знай.uа", американські вчені розгадали таємницю Бермудського трикутника.