У Карибському морі група дайверів виявили затонулий іспанський корабель, на борту був вантаж золота, срібла і дорогоцінних каменів на 17 млрд доларів.

Відзначається, що знахідку зробили ще в 2015 році, і тільки зараз опублікували офіційну інформацію про цю подію, повідомляє LiveScience.

Історики заявили, що галеон "Сан-Хосе" затонув в результаті бою з британцями в 1708 році. На його борту був вантаж срібла, золота і смарагдів, який оцінюють у 17 млрд доларів. Приналежність корабля встановили завдяки декоративним дельфінам, вигравіруваним на гарматах.

Судно було обладнано 62 гарматами і супроводжувалося військовим кораблем. Однак, це не допомогло їм вистояти проти британців.

Популярні новини зараз

Пальчевський розкритикував ситуацію з Гончаруком: "Зробити з нього котлету"

Київ у вогні: потужне полум'я охопило два будинки зі сплячими людьми, вижили не всі

Тікайте із секонд-хендів! На Львівщині різко подешевшали одяг та взуття, де оновити гардероб

Безвіз не працюватиме, як раніше: Європа змінює правила для українців

Показати ще

Для англійців було дуже важливо потопити "Сан-Хосе", так як його вантаж призначався для спонсорування війни за іспанську спадщину, тривалого протистояння Франції і Іспанії з одного боку і Великобританії з союзниками - з іншого.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Міжнародна група вчених з Мічиганського університету провели серію досліджень, у результаті яких з'ясували, що з водоростей можна виділяти речовину, здатну впоратися зі сліпотою, причому як з набутою, так і вродженою.

З'ясувалося, що у деяких водоростей є особливий світлочутливий око, за допомогою якого рослина стежить за умовами освітлення та дозволяє водоростям рухатися у бік світла для того, щоб запускати процес фотосинтезу і отримувати харчування. Про це фахівці написали в статті періодичного університетського видання.

Оскільки за роботу світлочутливого очі відповідає білок ChR2, дослідникам вдалося виділити його в чистому вигляді. Під час наукової роботи з'ясувалося, що цей білок може регулювати біосинтез микроРНК і виступати в якості фактора ремоделювання хроматину – речовини хромосом, яке являє собою комплекс ДНК, РНК і білків.Завдяки цьому білку можна домогтися, щоб процес відновлення клітин відбувався зсередини.