Лісові пожежі в графстві Уіклоу (Ірландія) відкрили на пагорбі Брей-Хед приховане послання, залишене в часи Другої світової війни. Про це з посиланням на поліцію Ірландії пише видання ScienceAlert.

Згоріла трава оголила слово "EIRE", складена з каменів, яке означає "Ірландія" на ірландською мовою. Під час Другої світової Ірландія виявилася єдиність частиною Британської співдружності, яка вирішила не протистояти Гітлеру. Щоб довести свій статус у нацистських повітряних силах, ірландці складали такі написи, запобігаючи випадковому бомбардуванню.

Історик Майкл Кеннеді розповів про те, як створювалися такі позначки:

"Ці знаки виклали працівники Служби нагляду за узбережжям влітку 1944 року, щоб попередити військових льотчиків про те, що вони пролітають над нейтральною територією. Близько 150 тонн каменю використовувалося для створення 83 знаків, розкиданих по всьому узбережжю Ірландії. На прохання ВВС США кожному такому знаку присвоїли номер, і вони перетворилися на засоби навігації. Це допомогло американських бомбардувальникам перетнути Атлантику".

Популярні новини зараз

В Україні почнуться масові карантинні рейди: людям без масок світять штрафи

Дівчина розповіла про насилля над нею у 4 роки й чому мама вигороджувала злочинця

Мама Андрія Кузьменка пояснила, чому вимагає в ексучасників "Скрябіна" 150 тис. доларів: хочуть забрати все

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Показати ще

Напис виявили співробітники повітряного відділення ірландської поліції. Вони повідомили, що це вкрай незвичайна знахідка. Більшість знаків розташовані на західному узбережжі, а цей знайшли на східному. Представник Повітряного корпусу Ірландії сказав, що над самим словом можна розгледіти цифру 8 — вона ледь помітна — це номер дозорного пункту, який розташовувався поруч. Його служителі стежили за ситуацією 24 години в добу і повинні були повідомити про вторгнення, якщо таке станеться.

Крім того, знімки невідомого німецького солдата, зроблені в Норвегії в 1940 році, досі вражають і хвилюють світ.

Український фотограф Артур Бондар знайшов три плівки на одному з інтернет-аукціонів. Він розмочив негативи, висушив, вирівняв і через пару днів почав сканувати.

Відомо, що майже у кожного п'ятого солдата німецької армії був фотоапарат, тоді як у Червоній армії людина з фотоапаратом без спеціального дозволу вважався шпигуном і підлягав розстрілу.

Зазвичай німецькі солдати знімали свій повсякденний побут, а на нацистську пропаганду працювали професійні фотографи.

Нагадаємо, вчені знайшли в Антарктиді щось неймовірне.

Як повідомляв Знай.ua, ватні ЗМІ побачили Гітлера в руках українських дітей.

Також Знай.ua писав, містичні зникнення людей, які досі не розкриті.