Археологи виявили в Данії величезні поховання людей, які жили з II століття до н.е. до I століття н. е. Швидше за все, ці останки належать людям, які загинули в бою. Найдивніше те, що після смерті над ними здійснювали ритуальні дії.

Цю інформацію опублікувало видання Proceding of Sciences.

Перші знахідки археологів в долині річки Іллеруп, що на сході Данії, були зроблені в 1950-х роках. Тоді дослідники виявили в заболоченому районі, де річка впадає в озеро Моссе, останки щонайменше 26 осіб. Неймовірно, що на кістках померлих знайшли сліди від зброї, фрагменти якої раніше виявили в долині.

Другі розкопки, які не поступалися масштабами, відбулися в XXI столітті. Знахідка археологів була вражаючою - 80 осіб, загиблих у військовій сутичці! Крім кісток, дослідникам вдалося знайти зброю, фрагменти кераміки, вози, а також останки тварин. Використовуючи радіовуглецевий аналіз, вдалося дізнатися вік знахідки - від II століття до н.е. до середини I століття н. е.

Найбільше вчених вразив той факт, що перш ніж викидати останки в озеро, над ними проводилися незрозумілі ритуали довжиною в рік. Крім слідів копій і палиць на кістках також були сліди диких звірів, деякі черепа розчавлені, а тазостегнові кістки нанизані на палицю. Ці дивацтва дозволяють припустити, що перед нами результат якогось стародавнього германського ритуалу.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", найближчі півтора місяця у Вінниці група археологів буде займатися вивченням Замкової гори і подвір'я колишнього Домініканського монастиря, який розташований на території Мурів. Кілька років тому вчені вже "копали" тут, а зараз хочуть закінчити розпочате.

У розкопках, які очолює працівник Інституту археології НАН України під керівництвом Лариси Вингородской, будуть брати участь студенти двох місцевих вишів – Вінницького педуніверситету імені Коцюбинського М. і ДонНУ їм. Василя Стуса.

Головний архітектор Вінниці Олександр Рекута розповів, що на території Мурів археологи працювали протягом трьох років, а саме з 2013 по 2015 роки. Через рік роботи проводилися на Замковій горі.