На північному сході Шотландії археологи виявили дошку для скандинавської настільної гри хнефатафл, яка нагадує шахи. Про це повідомляє The Scotsman.

Знахідка була зроблена під час розкопок в Дирском абатстві, яке було засноване в 1219 році і існувало до XVI століття. Імовірно, абатство було побудовано на руїнах одного з найдавніших монастирів в Шотландії, який заснував ірландський місіонер Святий Колумба (521-563 рік).

З 2008 року в руїнах абатства ведуть розкопки археологи з The Book of Deer Project. Новою знахідкою шотландських археологів під керівництвом Алі Кемерона виявилася дошка для хнефатафла - скандинавської настільної гри, схожою на шахи.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Відзначається, що тут в X столітті була створена Дирська книга — одна з найдавніших збережених шотландських книг. У неї входять євангелія на латині з пізнішими додатками на староірландській і гельській мові.

Тепер же дослідникам вдалося виявити на території абатства кам'яну дошку для хнетфатафла. Два гравця рухали фішки різного номіналу за разлинованною дошкою і іноді використовували гральну кістку, з допомогою якого визначали, на яку відстань можна рухати фішку і можна рухати її взагалі.

Перші згадки про хнефатафл датуються III століттям. Згодом вікінги завезли її в інші країни Північної Європи. За повідомленням дослідників, дошку тільки належить датувати, але схожий артефакт, який був знайдений на Оркнейських островах у 1989 році, був створений у V–IX століттях.

Зазначимо, найчастіше історії про вікінгів присвячені подвигам скандинавських мореплавців, їх чудовій військовій майстерності і великим завоюванням. Однак, це далеко не всі досягнення стародавніх племен - вони володіли багатьма талантами, про які ми навіть не здогадуємося.

Портал "Знай.uа" повідомляв,що вдалося знайти щось неймовірне. Дослідники розкопали гігантський саркофаг з чорного граніту. Про це повідомив місцевим виданням один з представників Верховної ради старожитностей Єгипту.

Хто був похований у стародавньому саркофазі, поки невідомо, проте вчені дали слово, що відповідь на це запитання світ отримає найближчим часом.

Дослідники також додали, що труну знайшли в Олександрії (місто в дельті Нілу головний морський порт і другий за величиною місто Єгипту). Поховання відноситься до Птолемеївского періоду в історії Стародавнього Єгипту, який тривав з 332 за 30 рік до нашої ери.