Цей похмурий і жорстокий період історії пострадянського простору почався в кінці 80-х років. У світ вийшли нові герої того часу: безпринципні і жорстокі угруповання, здатні піти на все, заради власної вигоди.

Чіткі пацани по району розсікали на ВАЗ 2109 - в таку було зручно застрибнути всією бригадою після справи. У більш серйозних хлопців і машини були серйозніше: популярністю користувалися "п'ятірки" BMW і, звичайно ж, легендарні позашляховики Jeep Grand Cherokee. Головним символом тієї беззаконної епохи безсумнівно став Mercedes S 600.

Повсякденним інструментом для "роботи" використовувався великий інвентар: нунчаки, кастети, ножі-метелики і навіть рідкісні на ті часи бейсбольні бити. Вогнепальна зброя водилося в великих кількостях, бандити любили китайські ТТ, але не гребували і залишилися ще з воєнних часів "парабелумами" і "вальтерами". Особливо тямущі робили самопали.

А за легкими грошима насамперед потягнулися ті, кому втрачати було нічого, та й сподіватися особливо нема на що.

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Діти спальних районів коротали пубертат в підвальних гойдалках, тому спорт, що називається, був у них в крові. Частенько до вже сформованих бригад примикали хлопці, що не дістали великих успіхів у спорті, борці й боксери.

Гроші з'являлися так само швидко. Також швидко вони вибивалися. Ніяких особливих розваг "братва" ще для себе не уявляла - сауна, дівчатка, дорогі спортивні костюми, та обважування на улюблену тачку.

Сьогодні малинові піджаки - це скоріше анекдот, а не річ у гардеробі. Але в той час вони дійсно стали відмітною ознакою розвитку бандитизму по всій країні.

Образ жульмана в першу чергу сигналізував про нахабство: мовляв, ось він я, стою ошатний і видно мене за версту. В моду знову увійшли золоті персні, ланцюжки, хітом же стала печатка відразу на кілька пальців.

Війна починалася як дика сутичка всіх проти всіх, але поступово угрупованням довелося об'єднуватися спочатку проти підрозділів СОБР і ОМОНу, а потім і проти набагато більш злих і безпринципних вихідців з Чечні.

Постійна загроза для життя змусила "пацанів" переглянути своє розуміння "правильних" машин. Звичайно, лади-дев'ятки нікуди не пішли - витратний матеріал, зручний для об'їзду свого району. Але представницькі машини змінювалися більш практичними, швидкими і маневреними спорткарами, перевага віддавалася спортивному купе "Понтіак" і "Ягуарові".

Постійні розборки привели братків до особливого ставлення до смерті і похорону. Своїх ховали з помпою: кавалькада дорогих машин катала по центру міста під надривні крики клаксонів. Пам'ятники пішов нагадували твори мистецтва, в моду увійшли музичні труни.

Постійна небезпека зробила бандитів дуже побожними. На територіях заміських дач з'явилися особисті каплиці, куди у вихідні запрошувалися місцевих батюшок - гріхи відпустити. Ну і звичайно хрест і купола на тілі були невід'ємним атрибутом для віруючого братка.

Нагадаємо, практично у кожної нації в світі існує якась стала думка про них. Найчастіше - вона помилкова, так як формується на сумнівних стереотипах, але саме з цією думкою сприймають всю країну та її культуру. Пропонуємо ознайомитися з деякими з них.

Як повідомляв портал "Знай.uа", це були експерименти, які змінили соціальну психологію. Як далеко готові зайти люди в спричиненні болю іншим?

Також "Знай.uа" писав, 12 інтимних заповідей для всіх пролетарів.