Султан Орхан сформував особливий загін яничарів ще в середині XIV століття. Цих воїнів, набраних серед обернених у мусульманство військовополонених, боялися самі османи і забороняли їм носити зброю поза битви. До самого XVI століття яничари не мали права займатися нічим, крім військової справи, і лише потім отримали статус вільних людей.

Яничари могли з'являтися в місті лише з ножем — ніхто не припускав, що розумні вояки розроблять таке смертоносну зброю. Ятаган формально не потрапляв під заборону, оскільки був коротший шаблі і вважався навіть швидше даниною костюму, ніж реальною зброєю.

Яничари не випадково зупинилися на такій своєрідній формі клинка: їм можна було наносити рубають і колючі удари і навіть використовувати меч зворотним хватом. Клинок завдовжки досягав 75 сантиметрів і важив приблизно 800 грам. Вигнутий ятаган був заточений з увігнутої сторони, що перетворювало його в смертоносну зброю.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Рукоять мала особливу форму, щоб виключити вислизання з рук при сильному рубаючі ударі. Вона охоплювала всю нижню частину долоні і закінчувалася своєрідним розширенням, так званим "вухом".

Противники прозвали ятаган "меч ісламу". В Європі таку зброю вважали підступним і безчесним, негідним воїна. Справа в тому, що подвійний вигин леза дозволяв янычару наносити глибокі і практично невиліковні рани противнику. Можна сказати, мало не кожен удар ятагана був смертельним.

"Меч ісламу" швидко полюбився бійцями Близького Сходу. Клинок був досить поширений в районах Південного Закавказзя і півострова Крим.

Зараз історики розрізняють чотири основних види ятаганів. На Балканах леза прикрашали чорним карбуванням. Стамбульські зброярі вважалися найкращими у виготовленні ятаганів і позначали свої вироби особливим клеймом.

Ятаган швидко примітили всі народи, з якими вступали до війни турецькі яничари. Цей тип зброї значно вплинув і на кавказькі шашки, і на шаблі.

Нагадаємо, як виглядали древні воїни-самураї.

Як повідомляв портал "Знай.uа", археологи з Британії виявили камінь з 1300-річними написами латиною і грецькою мовою, а також християнськими символами.

Також "Знай.uа" писав, легендарний король Артур виявився українцем.