Широко відома американська міська легенда, заснована на порівнянні біографій президентів США - Авраама Лінкольна та Джона Кеннеді. В інтернеті можна знайти чимало її версій, різного ступеня фантастичності. Виходить, що життєві шляхи президентів майже ідентичні, що наштовхує на найдивніші і містичні думки.

Ми вирішили перевірити, чи має ця легенда щось спільне з реальністю. І виявилось, що не все так просто.

Збіг дат

Як відомо, Авраам Лінкольн був обраний на пост президента в 1860 році. А Джон Кеннеді став главою держави рівно через століття - у 1960-му. Рівно століття різниці і між їх обранням до Палати представників США - 1847 і 1947 року.

Популярні новини зараз
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Дивно, чи не так? Насправді, не дуже. Президентські і парламентські вибори проходять з періодичністю в парну кількість років. Ніяких особливих політичних потрясінь, що змінили б цю систему, після Громадянської війни в США не було. Так що не дивно, що хтось із президентів обирався б рівно через сто років після Лінкольна. Звичайна математика.

Джонсон і Джонсон

Ще одним містичним збігом вважається той факт, що віце-президентами при Кеннеді та Лінкольні були люди з прізвищем Джонсон, один на ім'я Ендрю, а другий - Ліндон, майбутній президент.

Цікавий факт, але ось тільки Джонсон - це друга за поширеністю прізвище в США, після Смітів. Тим більше, що Ендрю Джонсон встиг побути віце-президентом при Лінкольні менше року, основну частину терміну цей пост займав Ганнібал Гамлін.

Але є і трохи містики. Наприклад, обидва Джонсона теж... народилися з різницею в сто років. І обидва страждали від сечокам'яної хвороби. При цьому більше в історії США жоден віце-президент від неї не страждав.

Обставини вбивств

І Лінкольна, і Кеннеді було вбито в результаті замаху. Обставини цих замахів різні, але є і подібності. Наприклад, обом стріляли в голову. На збіг не тягне, адже в обох випадках вистрілити в груди у вбивць не було можливості, а в такому разі голова залишається єдиною ціллю для летального результату.

З іншого боку, цікаво те, що і вбивця Лінкольна Джон Бут, і передбачуваний вбивця Кеннеді Лі Харві Освальд не дожили до суду. Їх теж застрелили. Втім, за абсолютно різних обставин. Бута вбив поліцейський Бостон Корбетт при затриманні, а Освальда - власник нічного клубу Джек Рубі, з не до кінця зрозумілих мотивів.

Зате в обох президентів стріляли в п'ятницю напередодні свят. У Лінкольна - перед Великоднем, а в Кеннеді - перед Днем Подяки. Втім, це як раз теж пояснити легко. Урочисті заходи найчастіше проводяться по п'ятницях, і саме там ціль найбільш вразлива, а вбивці простіше до неї підібратися.

Часто можна зустріти також і версію, що Бут і Освальд також, як і деякі інші герої цієї легенди народилися з різницею в сто років. Ось тільки точна дата народження Бута невідома, так що це всього лише сміливе припущення.

Невірно і те, що Лінкольн був застрелений в театрі Кеннеді. Такого театру не існує, в день замаху президент відвідував театр Форда. А ось Кеннеді дійсно застрелили в автомобілі «Лінкольн». Це, правда, не дивно, адже це був звичайний урядовий автомобіль, як «Чайка» в СРСР.

Секретарі

Часто можна зустріти твердження, що особистих секретарів Лінкольна і Кеннеді звали Кеннеді і Лінкольн відповідно. Це - правда, але тільки на половину. Секретарем Кеннеді дійсно була жінка на прізвище Лінкольн. А ось у самого Лінкольна був секретар на ім'я Джон Ніколей.

Питання Монро

У список збігів також люди включати той факт, що Кеннеді був у відносинах з актрисою Мерілін Монро. А Лінкольн, нібито, незадовго до смерті відвідував місто Монро в штаті Меріленд. Але це чистої води вигадка, міста з такою назвою в Меріленді не існує взагалі. А роман Кеннеді та Монро не підтверджений досі, і є просто чутками.

Решта фактів

Невеликих збігів в біографіях Лінкольна і Кеннеді чимало. Наприклад, другом першого був політик-демократ з Іллінойсу Едлай Евінг Стівенсон. А Кеннеді дружив з його онуком, якої звали так само.

Обидва президенти були другими дітьми в сім'ї, обох назвали на честь їхніх дідів. І Джон, і Авраам народилися в рік Змії за китайським календарем. Ці, та багато інших збігів, були б не так дивні самі по собі, якби всі не відбулися в біографіях тільки Лінкольна і Кеннеді.

Дійсно, в США часто називають дітей на честь дідів. Політичні династії там теж існують, нічого дивного в тому, що хтось із президентів дружив з онуком друга Лінкольна, немає. Дивним і містичним в цій історії є лише одне. У біографіях двох людей не буває такої кількості збігів. Дійсно дуже загадково.