Позбавлені волі люди, в тому числі військовополонені, ставали рабами. І цьому явищу вже багато тисяч років, на жаль, в сучасному суспільстві проблема не зникла, правда вона стала незаконною і не в таких масових масштабах.

Варто пам'ятати про страшні наслідки цього явища. Щоб уберегти наше сучасне суспільство. Вразливим не дивитися!

27 грудня 1512 року іспанський уряд заборонив використовувати в колоніях американських індіанців як рабів, проте одночасно дозволив ввозити до Нового Світу рабів з Африки.

Так, згідно з документами, на корабель водотоннажністю в 120 тонн вантажилось не менше 600 рабів.

Популярні новини зараз
Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

Всього в британську Північну Америку і пізніше в США було ввезено близько 13 мільйонів африканських рабів. В середньому, з 3-5 захоплених рабів, на плантацію доставлявся лише один, інші гинули під час захоплення і транспортування.

За оцінками істориків і фахівців, в результаті работоргівлі Африка втратила до 80 мільйонів життів.

Раби, природно, не мали ніяких прав і свобод і вважалися майном власника, з яким господар може робити все, що завгодно, без будь-якого переслідування з боку закону.

Негри були настільки дешеві, що плантаторам було вигідніше за короткий термін замучити раба на непосильним роботі, ніж експлуатувати його довше, але обачніше. Середня тривалість життя раба на плантаціях в деяких районах Півдня не перевищувала шести-семи років.

Раби розглядалися як рухоме майно, під назвою SUBHUMAN - недолюди, нерозумні, людиноподібні.

Покарання для рабів були дуже жорстокими. Тому, хто втік і впіймався відрізали вуха, за невиконану роботу відрубували руки і ноги його дітям. Рабовласник міг, при бажанні, вбити свого раба, правда працездатних рабів рідко нагороджували смерттю, простіше було їх замучити на плантаціях.

Винахід бавовняноочищувальної машини (джина), що прискорює очищення бавовни, викликало підйом бавовництва і значно збільшило попит на рабів, а початок промислового перевороту в Європі, а потім і в США посилило попит і на бавовну, і на рабів.

Ціна на раба з 300 доларів в 1795 р зросла до 900 доларів в 1849 р і до 1500-2000 доларів напередодні громадянської війни. Різко посилилася інтенсифікація рабської праці і експлуатація рабів.

Офіцер з "контрабандою", 1862 р Звільнені раби в цей час розглядалися як контрабанда або захоплене майно.

До речі кажучи, історичний факт - африканськими рабами володіли не тільки білі, а й корінні індійці, а також вільні чорношкірі.

Наприклад, чисельність рабів, які належали індіанцям черокі, на рубежі XIX століття становила 600 осіб і близько 1500 під час переміщення на Захід в 1838-1839 роках. Також, якщо біла людина приїжджала до Америки на індіанські землі, вона могла укласти шлюб з представницею племені черокі, і, почавши торгівлю або фермерство, отримувати рабів у своє підпорядкування.

Також станом на 1830-й рік, у власності 3775 вільних чорношкірих людей знаходилося 12740 чорношкірих рабів.

Більшість рабів, завезених в Америку з Африки, були придбані, можна сказати побратимами, чи співвітчизниками, тобто завдяки чорношкірим рабовласникам.

А в Африці існували цілі "заводи" з вирощування рабів, їх вилову і переправлені в Америку.

Як тільки діти вставали на ноги їх отруювали працювати на плантації.

Над невільниками часто ставили численні медичні експерименти, наприклад, вплив хлороформу на людину, розвиток пухлин, ураження електричним струмом, нейрохірургія, ампутації і т.д.

Безліч медичних видань, що видаються до громадянської війни рясніли подібними експериментами, проведеними за участю рабів. Наприклад, влітку 1989 року будівельники виявили 10000 кісток з підвалу, що належить Медичного коледжу Джорджії в серпні, більшість з виявлених останків явно піддавалися тортурам і померли від жахливих експериментів, які проводилися без наркозу.

Для рабовласників видавалися різні брошури.

Наприклад, на предмет розведення американських рабів - поради про відтворення рабів з метою збільшення добробуту рабовласників із застосуванням примусового сексу між рабами, сексуальних відносин з господарем і рабинями і отримання якомога більшої кількості дітей. Постійно народжують рабинь всіляко заохочували. Мета цього виведення - виробництво нових рабів і в уникненні непотрібних витрат на покупку нових рабів.

Навіть після скасування рабства в США до 1970-х років зберігалася расова сегрегація, а в Європі негрів і аборигенів показували в зоопарках, як тварин.

До 60-х років минулого століття аборигени Австралії вважалися тваринами.

Популярна гра, від якої холоне кров - довбани негра (еквівалент піньяти- горщика / ослика з солодощами, який розбивають палицею), вельми поширена забава серед американських дітей. Про це складно читати спокійно.

Гра найчастіше проводилася на вечірках на честь дня народження. У грі були в ходу досить варварські техніки, щоб її продовжити. Найкращими для гри вважалися чорні немовляти-дівчинки, які були від природи слабкі і плаксиві. Жінок-рабинь примушували годувати грудьми цих діточок, щоб потім в "грі" ударами дитячих палиць можна було викликати блювоту і плач. Якщо немовлята непритомніли, то дорослі щипали їх за віддерти шкіру, приводячи до тями.

У Новому Орлеані і багатьох інших південних штатах слабкі і плаксиві діти негайно вбивалися. Їх могли згодовувати крокодилам або просто використовувати як наживку під час полювання на крокодилячу.

Сьогодні офіційно рабство заборонено у всіх державах світу, але все ж нелегальний ринок з торгівлі людьми в багатьох країнах процвітає.

За даними ООН, на даний момент, в рабстві перебуває близько 30 мільйонів чоловік, а це більше, ніж будь-коли в історії. Щорічно в ярмо потрапляє 700 тисяч чоловік. Більшість жертв цієї практики складають жінки і діти. Приблизно 75-80% жертв работоргівлі використовуються в секс-індустрії. Згідно зі статтею 2009 року в Вашингтон Таймс, Талібан купує дітей у віці від семи років для використання в якості терористів-смертників.

Варто відзначити, українці в сучасному світі також неодноразово ставали жертвами работоргівців. Сучасні реалії показують набагато сумнішу картину. Торгівля людьми і справжнє рабство – ось чим може закінчитися спроба пошуків кращого життя.

Як повідомляв портал "Знай.uа", існують жахливі історії, які просто холодять душу. Одна з них про людські зоопарки, які ще кілька десятків років тому активно функціонували і були популярними.